boşanınca tüm takıların kadına verilmesi saçmalığı

1. 1.
    haberlerde gördüğüm ve böyle saçma şey mi olur dedirten durum. sizin gibi cinsiyetçi yargıtay olmaz olsun. bu ülkede bir kadın bir erkek kadar ağır çalışma koşullarına tabi olmuyor. erkekler daha yoğun iş stresine ve vücut yıpranmasına maruz kalıyor. üstüne, ben ev hanımı olayım çocuklara bakayım sen evi tek başına sırtlan diyen fırsatçı kadınlar yüzünden birde ev geçindirme stresine maruz kalıyor. ama düğünde erkeğe takılan takıları bile artık boşanırken alamayacağız. yazıklar olsun size. benim vergilerim ile aldığınız maaş haram olsun. başka bir şey demiyorum.

erkeğin de nafaka almak hakkıdır. erkek de adil mal paylaşımı yapma hakkını kullanmalıdır. ama sırf iki kadına şiddet haberi yüzünden "ki bir erkek olarak hayatımda benden güçsüz bir kişiye bir fiske bile vurmamışımdır ve vurmam da..." sırf göz boyamak için kadınlara ayrıcalıklı haklar veriyorsunuz. cidden yazıklar olsun. aileden yadigar bir takımız olursa artık onu da eşimize, boşanırız da aile yadigarını gasp eder korkusundan takamıycaz. teşekkürler yargıtay.

(evli değilim ama bu adaletsiz karar cidden tüm erkek kardeşlerimi zor durumda bırakacağından, bir erkek olarak hem cinslerime yapılan bu haksızlığa sessiz kalamam. yarın bir gün bu durum yüzünden bir çok erkek mağdur olabilir. ailelerinden yadigar takıları boşandığı eşine kaptırabilir.)
    14 -4 ... uzay muhtari
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.