bugün

erkekten kanka olmaz

erkeklerin, kadınların özgürlüklerine, seçimlerine, kararlarına gerektiği ölçüde saygı duyabilecegine inancım kalmadı. Bir erkekle yakın iki arkadaş olduğunuzda ya size gereksiz bir 'abilik taslama' havasına kapılıyor ya da sizi daima sevgili olma potansiyeli olan bir kız olarak görüyor.

ilki hakkında konuşmak istiyorum.
Iki arkadaşın hakları birbirine karşı eşit olması taraftarıyım. Yani ben onu herhangi bir konuda uyarabiliyorsam o da beni uyarsın. Ok. Ama sen kalkıp da beni nasıl yargılarsın? Bu tek bir kişiyle yaşanan bir deneyim değil. Ne zaman bir erkeğe seçimlerimden ve kararlarımdan bahsetsem yargılama aşamasına hızlı bir geçiş yapar. Özelikle ilişkiler hakkında. Ulan densiz ben sana haddini o an bildiririm ama daha sert bir tepki verecek anı bekliyorum. Sen kimsin ya, kimsin ki kendi kendine benim hakkımda doğruyu yanlışı ayırt ettin. Kimsin ki yapabileceklerim ve yapamayacaklarim hakkında yoruma sahip oldun. Sen önce sana çizilen sınırın içinde durmayi bil sonra milletin işine karış.

Yine bir sinir geldi. işte böyle sevgili sözlük. Erkekten arkadaş olmaz çünkü onlar arkadaşlık etmeyi nerden bilsin.
güncel Önemli Başlıklar