04 04 2018 ipsala hayvan barınağı rezaleti

1. 31.
    2016 yılında da aynı şekilde hayvanları göz göre göre ölüme terkettikleri ama ipsala belediyesinin ilgilenmemekte ısrar ettiği ve medyaya barınaktaki şartları farklı şekilde yansıttıkları rezalet. hayvan barınağı yapıp o canları oraya tıkmakla olmaz bu işler, hani bunun yemeği, suyu, bakımı, ilacı, aşısı. görevlendirilen veterinerlerin kimi birkaç kişi olmalarına rağmen işlerini yapmıyorlar, kimini de koskoca barınağa tek başına görevlendiriyorlar ve iş veterinerle de bitmiyor, bakımlarından sorumlu görevlilerin çoğu işlerini layıkı ile yapmıyor.

hayvanların üremesini katliam yaparak durdurmayı mı düşünüyorlar? sözde haytap temsilcileri, üyeleri ve yetkilileri de ziyaret ediyorlar bu barınakları. 2 yıl önce bu barınaktaki koşulların iyileştirilmesi yönünde bir kampanya başlatılmıştı ve kampanya 564 destekçi ile 1 yıl sonra kapatıldı. çoğu barınakta daha kötü şartlar altında yaşama tutunmaya çalışan dostlarımız var sahiplendirmeye çalıştığımız.

''hayvansever'' olduğunu iddia eden ama sahiplenmek için sürekli cins köpek arayan insanlar ve hayvan sevmeyenler haricindeki insanların desteği de çok önemli. imkânı olmayanlar, şartları uygun olmayanlar, sahiplenemeyenler veya özel nedenlerden dolayı sahiplenmek istemeyenler; barınakta bu canları ziyaret edip bakımlarını karşılayabilme veya mama ile besleyebilme gibi konularda destek olabileceklerini, gidemeyecek durumda olanlar ise mama, ilaç vb. ihtiyaçlarını kargo ile gönderebileceklerini, en azından hayvanların sevildiği bir mahallede dahi daha iyi şartlar altında bakılabileceğini biliyor olmalılar.

bunlardan bi farkı olmayan ışıkkent hayvan barınağından sahiplendiğim 1 yaşlarındaki 2 melek geldiklerinde öleceklerdi fakat bakımlarını, aşılarını yaptım, iyileştirdim, etraftakiler sayesinde de şimdilerde toparlandılar, kilo aldılar. sokakta bulup yuva olduklarımla barınaktan alıp pamuklara sarıp sarmaladıklarım arasındaki tek fark barınaktakilerin daha kötü durumda olmalarıydı ama hepsi de aynı sevgiye muhtaçtı.

bu gibi olaylarda esin önder vb. temsilcileri arayarak veya kendilerine mail atarak yardım isteyebilirim ama sosyal medya üzerinden yardım etmek isteyen olursa haytap, edhayko, haykonfed, haçiko, haysev gibi derneklerin sosyal medyadaki sayfalarına yazabilirler, yetkililerle veya sayfa yöneticileri ile direkt iletişime de geçebilirler.

burada her önemli başlığın altında duyar kasıldığını iddia eden insanların yaptığı tek hata genelleme yapmak zira kimin gerçekten bu olaylar hakkında neler yaptıkları konusunda hiçbir fikrimiz yok. ciddiye alınmaması gereken tek kesim de; her konuda bilhassa toplumsal olaylarda ve hayati konularda trolllük yapanlar zira bunlar dışarıdaki canilerin sosyal medyadaki sesi o yüzden bunlara karşı değil dışarıdakilere karşı mücadele verin.

bu da ipsala'dan ''at yalanı sikeyim inananı'' haberi.
    http://yenigazeteipsala.c...k-ve-belediye-el-ele.aspx
    52 -3 ... arabeskkadin