27 yaşına gelip hala üniversitede okuyan tip

 1. 9.
  okumakla yaşı bağdaştırabilmiş tiplerin yadırgadığı kişi. 27 yaşına kadar 2 üniversite bitirmiş ama torpili olmadığı için istediği yerlerde çalışamamış, çalışmak zorunda olduğu için de kendi mesleği dışında meslekleri yapmak zorunda kalmış ve bu yüzden de kendini geliştirmek için çabalayan ve sevdiği/kazandığı bir bölümde kendi parası ile okuyan bir insan da olabilir.

  veya çalışmak zorunda bırakılmış ama kazandığı üniversiteyi de bırakmak istemeyip bu şekilde bitirmeye çalışan bir kişi de olabilir. her öğrencinin ailesi para içinde yüzmüyor. her öğrenci, okusun diye kendisine verilen parayı yiyip de, okulu canı istediği için uzatmıyor. bitiremiyorsam daha fazla çabalamak varken niye pes edip de kayıt hakkımı kaybedeyim? fakat burada okulu uzatmaktan değil üniversitede okumaktan bahsediliyor.

  kazandıysam okurum veya hakkım varsa sonuna kadar değerlendiririm, istersem 40'ıma merdiven dayayım okumaya devam ederim zira okumaktan zarar gelmez yeter ki okuyanların kıymeti bilinsin. günümüzde her ne kadar okumayanları bir yerlere getiren sistemle karşı karşıya olmamız insanı eğitimden soğutsa da sonuçta umut fakirin ekmeği.

  illaha anne baba parası ile mi okumak lâzım, illaha özelde mi okumak gerek? para mı basıyoruz biz? her insan ekmek elden su gölden yaşam sürmüyor, bazılarımız o kadar ballı değiliz, okumaktan başka çaremiz kalmıyor. ama bazen ''keşke 1 bölüm okusaydım da özelde okusaydım bulurdum bir keriz kapardım işi'' ya da ''keşke lise mezunu olsaydım da enayinin birine kapağı atsaydım, dayasaydım sırtımı yaşasaydım prensesler gibi'' diye düşünmüyor değilim.

  ömrümüz kurslardan üniversiteye, dil eğitimlerinden spora, sevmediğimiz işlerden eğitimsiz, kültürsüz ama referans adı altında torpilden nasibini almış yönetici bozuntularına veya parası olduğu için güçlü olduğunu sanan dümbüklere, ciğeri 5 para etmez tiplerin ağız kokusunu çekmekle geçiyor. ne için? ''işsizlik yok iş beğenmeyen mezunlar var'' diyen dangalakların ağzına laf vermemek için.
  75 -4 ... arabeskkadin