bugün

taciz suçlamalarında kadın beyanının esas alınması

hiçbir erkeğin işlediği taciz ve tecavüz suçunu ilk etapta kabul etmeyeceğini bilen adalet sisteminin bir uygulamasıdır. tabi ki mağdur kişinin beyanı esas alınacak. erkek yok yere suçlanıyorsa zaten kendisine iftira atıldığını çok rahat bir şekilde ispatlayabilir. kadının tacize uğradığını ispatlaması, hele ki olay sanal alemde yaşanmadıysa, erkeğin suçsuzluğunu ispat etmesinden binlerce kat daha zordur. bunun cinsiyetçilikle veya kadınlara torpil geçilmesiyle hiçbir ilgisi yok bence. eğer sanıldığı gibi dünya genelinde kadınlara hep torpil geçiliyor olsaydı, ülkemizde beş kişi tarafından tecavüze uğrayan bir engelli vatandaşımız "bağırmadı." diyerek haksızlığa uğramazdı. görüyoruz buralarda, elalemin karısını kızını taciz edip; hakaretler savurup suçu ispat edilse bile "vay ben kimseyi taciz etmedim, iftira atıyolla komşula, hakkımı yiyolla." diye inleyip inleyip mağdur ettiği kadının üstüne gaza gelmeye hazır dedikodu kumkumalarını saldırtan tavukları. hala gelip adalet sistemi kadınların lehine işliyor diyorsunuz.

edit: işbu entryde odak noktası "kadınlar" değil; "tacize uğrayanlar" ve "mağdurlar"dır. anlayamayanlar için belirtmek lazımmış. bilemedim.
güncel Önemli Başlıklar