otobüste öpüşen çift görseniz ne yaparsınız

1. 47.
    Daha iki akşam önce sinemaya gideyim dedim, ciddi manada gitmez olaydım. Arkama bir çift oturdu. Film tarihi bir filmdi ancak ısrarla sanki başka türden bir film izliyormuşçasına tam arka koltuğumda birbirlerine yapmadıklarını bırakmadılar. Tamam yapın anladık, görmemiş gibi her gördüğünüz karanlık ortamda da yapın, ama ses çıkarmayın ya. O şlap yalap sesleri kimse duymak zorunda değil.
    Ve bir de bence bu çiftlerin birbirlerine ne derecede saygı gösterdiklerini(!) gösteriyor.
    Ben o türden ilişkilerin yalnızca o çiftler tarafından paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. etiketlemek istediğiniz şeyi etiketleyebilirsiniz, tutucu bilmem ne diye. Ancak bu tutuculuktan ya da başka bir şeyden değil, bu benlik onuru düşüncesinden kaynaklanıyor.
    Son olarak okuduğum entrylerin çoğunda şöyle ifadeler vardı, "aşklarını yaşasınlar ne güzel, zaten siz anca aşık insanlara tepki gösterirsiniz sevgilisini öldürenlere değil" yok efendim, "ne ara aşka karşı olduk sevgi güzel şey, kavga etseler tepki göstermezdiniz zaten"...
    Niçin iki kişinin öpüşmesinden rahatsız olan insanlar şiddeti, kötülüğü sevmiş olsun ki? Beyninizin yaptığı tek şey şu: benim savunduğum şeyi savunmayan ya da sevdiğim şeyi sevmeyen birini nasıl kötü gösterebilirim, nasıl karalayabilirim?
    Cidden şu etiketleme sevdanızdan arının artık.
    15 -1 ... git schopenhauer oku gel
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.