çamdibi

  1. 21.
    çocukluğumuzda 23 nisanlarımızın, 19 mayıslarımızın eğlenceli geçmesini ve çoğu ksk - göztepe maçına da ev sahipliği yaparak en güzel günleri geçirmemizi sağlayan atatürk stadı'na sahip, genelde çamkule, çamlıkule ile karıştırılan izmir/bornova semti. altındağ ile de yukarı altındağ'ın karıştırıldığı gibi. oysa ne bornova'ya bağlıymış gibi hissettirir ne de altındağ'a benzer.

    kürdümüz de var, romanımız da var, ermenimiz de var, balkan göçmenimiz de var, beşoklarla, ok kardeşlerle, torbacısıyla, müptezeliyle, belalısıyla, delikanlısıyla hep beraber yaşayıp gidiyoruz ama suriyeliler'den önce daha iyiydik. bir zamanlar mahallede yapılan kına gecelerini eğlenceli hâle getiren insanlara sahip mahalle ortamının da dibine kadar yaşandığı yerdi. doğal olarak mahalle baskısı ve dedikodunun da bol olduğu yerler arasında.

    adını balkanların meriç nehri'nden alan bir mahalleye sahip, müslüman mezarlığı ile rum mezarlığının da karşı karşıya geldiği yerlerden biri. çoğumuz hırvatlardan oluşuyoruz zira sürü olarak yerleşmişler bu yüzdendir insanların adım başı bir bosna börekçisine denk gelmeleri. altındağ ile ikisi arasında kalan bir yerde 28 senedir hayata tutunmaya çalışan bizi biraz yaşlandırdı ama idare eder.
    54 -1 ... arabeskkadin