zeytin dalı harekatı

 1. 54.
  zor bir operasyondur, yıllarca birikmiş askeri bilgimle yardırayım.

  şuan operasyonun 26.günü ve tsk birkaç farklı cepheden ilerleme ve genişleme çabasında, sınır hattı boyunca tüm cephelerin birleştirilmesi amaçlanıyor ki doğrusu da budur, afrin merkeze ortalama her noktadan 20 kilometre uzaklık var, afrinde sıkıntı şu ki dağlık bir arazi, birçok üs, mevzi var. pusuya elverişli bir arazi, neler olduğunu bilmiyorsunuz ama pusu olayı çok fazla oluyor emin olun.

  gelişmiş teknoloji ile pusularda dayanmak daha kolay zira eskiden gece vakti pusuya düşen bir tim sabaha kadar başının çaresine bakmak zorundaydı, fazla şehit vermemek için başka bir tim gitmezdi üstüne uçaklar da kalkmazdı, çok örneği var.

  şuan daha iyi bir noktadayız, meskun mahal operasyonları başladığında operasyon çok yavaşlayacak, ben meskun mahal operasyonlarında jöhlerin kullanılmasından yanayım, piyadeler, bordo bereliler, sat ve saslar yıllardır gerçek bir tecrübenin içinde değiller fakat jöhler pkk nın ilk çıktığı dönemden beridir savaşıyorlar, jöh ün içinde birçok deneyimli personel var.
  0 ... duygulara mutercim tercuman
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.
kapat