annen mi ben mi diyen kadın

1. 26.
    Hiçbir kaynana adayıyla tanışmadığım içün sizin ufkunuzu açmak için biraz çevremden örnekler vermek isterim sevgili yazarlar.

Erkek ya da kadının annesi olması farketmez bütün anneler çocuğuna en iyi olanı ister. Anne ben ancelina culiynen evleniyorum deseniz anneniz size onu nası tavladın lan demez. Arkadaşlarınız der ama. Çünkü annenize göre istediğinizi tavlayabilecek yakışıklılıkta, karakterdesinizdir.

Ama bebeyimler o işin öyle olmadığı da aşikar değil mi? Şindi anneler bu derece sizin her şeye layık olduğunuzu düşünürken evlenmek istediğiniz kadına karşı size yansıtsalar da yansıtmasalar da ön yargılı oluyorlar. Sizin kocaman hatalarınızı yavrususunuz diye hoşgörüp eşinizin yaptığını ayyuka çıkarabiliyorlar.

Kadın kahvehanesi gibi bi iş yerine sahibim, nice kaynanalar gelinler gelip konuşuyor. Ne yazık ki bütün anneler haklı olmuyor.

Ya da şöyle düşünün anneniz size babannenizden çektiklerini anlatmadı mı hiç? E babanneniz de babanızın annesiydi. Demek ki bu kaynanayla anlaşamama olağan bi durum.

Yapılması gereken durumu ayrışmaya götürmeden dengeyi koruyabilmek. Haklıyı haksızı ayırt edebilip ortalık yerde değil birebirde sorunu halletmeye çalışmak.

Annenizi sevin, sayın ama size güvenip başka bir eve gelmiş başka bir aileye dahil olmayı kabullenmiş kişiyi korumayı da unutmayın.

ii gnlr.
    45 -4 ... alyssum