bugün

ha ben sana yollanmışım ha muhammed miraca

feryadi isyanim isimli sevda destaninda gecen bir dize. ayni destanin bir kismini mazlum cimen, hozan beşir gibi isimler yorumlamistir. bu dize o kisimlarda da yer alir çünkü destanin en can alici noktalarindandir.

ben yukaridaki yazarın aksine bu kısmı cok seviyorum.

'boyle hüküm buyurmuşlar tanrilar divaninda ,ha ben sana yollanmisim ha muhammed miraca'

şimdi bundan rahatsiz olanlar olacak elbet ama bir de şöyle soyleyelim ikisi de sevgi değil mi? ikisi de aşk değil mi? temelde duygu ayni değil mi? bir aşık bir maşuk.
ve hüküm ayni allahtan. muhammedi miraca yollayanla beni sevdiğime yollayan aynı. muhammedin miraca gittiği ask ile geliyorum sana.

bence cok guzel (:

bir diğer sevdiğim nokta ise

' ahmet arif, hasretinden prangalar eskitmiş .
beni böyle eskitense prangalı hasretin.'

bir diğeri

'ruhumdaki fırtınalar merih'i usandirdi, nuh'a haber eyleyim de gelsin de tufan ne imiş görsün'

sadece tebessümle düşünebiliyorum ben bu kısmı. cok güzel.

ayni destanda yer alan, sarkida yer almayan bazi cok guzel kisimlarda var.

'çıkar kınından ne olur, kirpiklerinle bile, çal sineme gözlerini aşkına şah hüseyin'in'

diğer cok sevdigim kısım

' harikalardan biriymiş diyorlar çin seddi'ne
seni görmeden hükmetmek kimin düşmüş haddine '

görmesinler paşam görmesinler. nazar değer, sevdiginin kirpigi kasina deger. vurmaz da seni ateslere atar.

bakim beyler önemli!!! anarsik bir hanim severseniz su dizeleri soyleyin lutfen. ben yillarca sakladim da anarsikler beni sevmiyor :d

her yerde terör estiren sabıkalı gözlerin
bermuda'yı kamçılayıp atlantis'i batırdı '

bu da buraya kadar okuyanlara bir soruyla gelsin, değer mi sevda değer mi maşuk bunca günaha?

imanım varsa kaşların, kirpiklerinse dinim
muhammed kâbe'ye döner, benimse sensin yönüm
musa meşhur asasıyla, çarmıhı ile isa
bütün hepsi senin olsun, senin gözlerin benim
güncel Önemli Başlıklar