sözlük yazarlarının rüyaları

1. 2622.
    dün tecrübe ettiğim garip bir rüyaydı. yaşadığım şehrin sokaklarında dolaşıp bir sesi takip ediyordum. yaşadığım şehir desem de günümüzdeki hali değildi, sanırım birkaç yüzyıl öncesine ait bir zamandı çünkü taştan yüksek duvarlarla ve sütunlarla çevrelenmişti etrafım. sokaklarda benden başka kimseyi görmedim. bu hem tedirgin edici hem de merak uyandırıcıydı. sadece beni çağıran bir sesi takip ederek duvarların etrafından dolaştım. birden mekan değişti ve şu an yaşadığım evin içinde beliriverdim. odamı geçtim ve koridora çıktım, koridor sonsuzluğa uzanıyordu. sonu olmadığını fark etmenin verdiği ürpertiyle elimi duvara yaslayarak ilerlemeye başladım. ilerledikçe duyduğum sesin bir kadına ait olduğunu anladım. yardım istiyordu.

kim olduğunu bilmiyorum, fakat acı çekiyordu. daha da kötüsü ona işkence eden biri vardı. duyduğum sesle öfkelenip ileri doğru atıldım, koridor bitti zifiri karanlık bir ormanın girişindeki açıklığa ulaştım. kafamda demir bir kasket, belimde ise eski bir osmanlı kılıcı( bugün baktım adına şaşmir deniyor) belirdi.

kadın tekrar çığlığı bastı, ormanın içine daldım ve kılıcı kınından çıkarmak için kabzasına uzandım. kılıç elimin altından kayboldu ve birden uyandım.

genelde böyle belirsizliklerle kuşatılmış ortadan başlayan eksik ayrıntılı rüyalar görüyorum. daha sonra esrarını çözebilmek için uğraşacağım bu rüyanın.
    10 ... kahraman arketipi