sözlük yazarlarının rüyaları

1. 2620.
    dört bir yanı bembeyaz bir odadayım. burası bir set ortamı. sevdiğim bir arkadaşım var. turuncu saçlı, çizgilerle başı belada, ballı süt kıvamında, güzel kalbi olan biri. ona klip çekiyorum; yıllar sonra ilk deneyim. üstelik tek başına! bütün set ekibi sadece benden ibaret. doksanlı yıllarda kadın şarkıcıların kliplerinde uygulanan ne kadar klişe ve kıytırık yöntem varsa deniyorum. mesela hanımefendi uzanmış saçları yerde dağınık bir şekilde yayılmış, tepeden çekim... şarkı da bir o kadar tuhaf ve karmaşık. klip buna uysun istiyorum. hem performans görüntüleri hem de hüzünlü, dramatik sahneler. yetmiyormuş gibi saçma dans figürleri de ekliyoruz. çekimlerin ortasında kızın güzelim saçları kesiliyor. onları da ben kesiyorum. çekimlerden öyle bir haz duyuyorum ki o an hiç bitmesin istiyorum. salakça bir mutluluk ve sanki muazzam bir işi kotarmışçasına bir havalar var bende. son sahneyi de bitirince ışıkları kapatıyorum ve kaşıntı ile uyanıyorum.

altın kafeslere hapsolan bülbüllere hasret, dost elinden gelen güzel bir parça ile güne erkenden merhaba demeye başlıyorum...
    2 ... serenity painted death
kapat