allah var demek ifade özgürlüğüyse yok demek nedir

1. 3.
    sorun olmasının nedeni müslümanların tahamülsüzlüğüdür. allah yok demek neden suç oluyormuş ki?
    sonuçta sen de var diyorsun bana neden hakaret ediyorsun o zaman?
    sen nasıl muhammed in peygamber olduğuna inanıyorsan ben de sahtekar olduğuna inanıyorum. bu suç mu?
    sen de isa tanrıdır diyenlerin sahtekar olduğunu, bunu çarpıttığını düşünmüyor musun?
    ya da hinduları, budistleri sahtekar olarak görmüyor musun?
    yahudileri peki? onlar senin kitabını boş peygamberini yalancı görüyorlar sen de onların kitabını bozuldu artık hükmü yok görmüyor musun?
    onlara kendi kitabını bozdu diye iftira atmış olmuyor musun?
    iftira atmadığını düşünüyorsan o zaman neden ona saygı duymak için evet yahudilik değişmedi demiyorsun?
    demek ki buna inanmıyorsun ve inanmamak sana bir şeyler söyleme hakkı veriyor. ben de senin kitabına, peyygamberine, allah ına inanmıyorum. o halde senle aynı düşünmemem gayet doğal oluyor. ben muhammed i sahktekar görmeseydim zaten müslüman olurdum o halde hem müslüman olmayıp hem nasıl muhammed in sahtekar olmadığını düşünebilirim ki?

yani bu bir hakaret değil, çıkan sonuç ve bunu siz herkese yapıyorsunuz ama biri size yapınca bana saygı duy diyorsunuz. bunun saygı duymamakla bir ilgisi yok zaten.
    3 -3 ... crux ansata
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.