interaktif sözlükler ocak 2018 sıralaması

 1. 4.
  dünya, instela'yı geçmiştir. insanların aradığı artık "edep" ve "bilgi"dir. bu nedenle uludağ sözlük'ün trollü koruma merakından vazgeçip, eğitim düzeyi artan topluma ayak uydurarak ekşi sözlük ile yarışması gerekmektedir. "google index" başlığında dünya sözlük'ün 2. sırada, uludağ sözlük'ün 3. sırada olması bunun bir ispatıdır.

  recepsiyonist önce artıladı sonra eksiye çevirdi. gereğini yapın arkadaşlar, troll bu.

  edepsizlere ve trollere ölüm!
  ben de içimdeki edepsizi öldürdüm çok kurcalamayın geçmişimi. *

  cehape gibi çözüm üretmeyenlerden olmak istemiyorum.

  işte çözüm; üye kabulü zorlaştırılacak. ekşi kadar abartılmayarak fırsata çevrilecek. bilgi içerikli giri girmeyenler cezalandırılacak. silik yapma meselesi ortadan kaldırılacak. kademeli yükselen ceza yöntemi uygulanacak ki kişi kaybedilmesin. moderasyondan bir kişinin verdiği karar, heyete gidecek. mod avlamakla, heyet onaylamakla meşgul olacak. böylelikle kişinin mod bile olsa tek başına üye cezalandırmasının önüne geçilmiş olunacak.

  sözlük kuralları, %40 ila %80 arası saydam ve sayfada gezinmeyi engellemeyen bir görsel ile sözlüğe her üye girişte hatırlatılacak.

  ayrıca akademik frame sekmesi oluşturularak kaynaklı akademik bilgilerin girilmesi, bu sayede akademisyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sözlüğe girişleri sağlanacak. söz konusu akademik frame, farklı dallarda ek framelere bölünebilecek. hali hazırda 'bugün', 'kategori' 'gündem' framelerinin yanına 'akademik' framesi eklenebilir, alt frameler olarak enstitü isimleri, fakülte isimleri ve bölüm isimleri eklenebilir.
  8 -3 ... atabaka
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.