ankara hukuk vs istanbul hukuk

1. 65.
    ikisi de türkiye'de yer alan üniversiteler, iki fakültenin dekanı da iktidar yanlısı, ikisinin de eğitim seviyesi aynı, kalitelerinin farklı oluşu eğitimlerinden kaynaklanmıyor. ikisinin de adı var fakat istanbul hukukun adı usûlsüz bir şekilde aldığı öğrencileri mezun etme ve karıştığı olaylarla da bir adım önde, bu da sadece türkiye'de.

ankara hukuk türkiye cumhuriyetinin ilk hukuk okulu olmasına rağmen istanbul hukukun ismi profesörleri sayesinde de daha çok ön planda zira bu fakültenin de köklü bir tarihi var bu yüzden de istanbul hukuk çıkışlılar iş başvurularında öncelikli olabiliyorlar, mezun işsizi de var ama bu şekilde iş sahibi olanı daha fazla. her önüne geleni aldığı için de etraf mesleğini layıkı ile yapmayan ya da kötüye kullanan avukatlarla doldu.

genelde profesör olmuş fakat insanlarla nasıl iletişim kurulması ve nasıl davranılması gerektiğini, hoşgörüyü unutan tipler bu fakülteden çıkar zira ''türkiye'nin en iyi hukuk fakülteleri'' listesinin ilk sırasında yer alıyor yani birinci olarak anılıyor.

gel gelelim ki ilsa bünyesinde faaliyet gösteren uluslararası hukuk perspektifini geliştirmek amacıyla uluslararası hukuk kulübünü kurarak ''öğrenci değişim programı'' adı altında yurtdışı fakülteler ile bağlantıları olmasına rağmen eğitim yönünden heidelberg hukuk fakültesi gibi fakültelerle karşılaştırılması söz konusu dahi olamaz.

ve unutulmamalı ki bu fakülteye zamanında sınavsız torpille öğrenci alındı, uzaktan öğretim adalet myo da istanbul hukuk fakültesine bağlı bir bölüm, böylelikle nasıl mezunlar çıkardığı ve bunların nasıl avukatlık yapabildikleri buradan da belli oluyor. ''pkklı yuvası'' olarak da biliniyor bundan dolayı da terörist sevici kesimle katliamlara karşı çıkan kesimi ayıramayanların da hedefinde.

ankara hukukta da ne kadar terörist sevici varsa onun iki katı kadar da ülkücü var. koridorlarındaki tekbir sesleri adaletin sesini bastırıyor. okuduğum üniversiteyle aynı kafadaki öğrencilere sahip.
    32 -1 ... arabeskkadin