izmir

1. 6389.
    aşık olduğum ve hiçbir zaman terketmeyeceğim memleketim. dünyaya bir daha gelsem yine doğup büyümek ve yaşamak isteyeceğim tek yer. şu sıralar rüzgardan uçuyor ama yine de seviyoruz. izmir'i, meşhur olan yiyeceklerini, kadınlarını ve insanlarını abartanlar sayesinde hiç adım atmayanların dahi nefretini kazanabiliyor. kadınlarını yaftalayacak kadar yürek yemişlik sergileyip namus bekçiliği yapan tiplerin de dilinden düşmediğine göre gerçekten saygıyı hak eden asil bir şehir.

ne çok abartılacak bir güzelliğe sahip, ne kadınları prenses gibi, ne de yerilecek ve istanbulla karşılaştırılınca istanbul'a hakaret sayılacak kadar kötü bir şehir. bu kadar göç almasaydı, içerisine bu kadar yobazı, elin arabını, istanbulluyu, konyalıyı doldurmasalardı daha güzel olabilirdi. kendi hâlinde yaşayan insanlara sahip rahat bir şehirdi, insanlar özgürlüğünü yaşayabiliyordu.

kendisini kadın cinayetlerinde, çocuklara cinsel istismarda ve hayvanlara yönelik şiddette listenin ortalarında yer aldıran leş tipleri bu şehre sokanlar utansın. vatan için değil belki ama izmir için her zaman mücadele ederim. zira her şeye rağmen insan olabilen güzel insanları içerisinde barındırmaya devam ediyor. benim gözümde kraliçe tacını layıkı ile taşıyan en değerli dünyam. kışı ayrı güzel, baharı ayrı güzel. foçasıyla, urlasıyla, karaburunuyla, seferihisarıyla, bornovasıyla, karşıyakasıyla güzelliğine güzellik katan toprağım.

türkiye'nin her yeri içerisindekilerle, eserleriyle ve tarihleriyle birlikte ayrı bir güzel ve değerli, gezerim, incelerim, araştırırım, beğenirim ama alışkanlıktan mıdır nedir bilmiyorum başka hiçbir şehri sevemiyorum. ruhumu dinlendiren, yaşadığım sürece her yeri bana ayrı bir mutluluk veren tek yer izmir. kentsel dönüşüm adı altında da taşını toprağını biplediler, ulaşım düzenlemesi diye de çoğu yerde dağda yaşıyormuş hissini verdirdiler insanlara, ulaşımın en kısa sürede düzelmesini diliyorum.

izmir
    50 -5 ... arabeskkadin