rte nin atatürk dönemine çömez devlet demesi

  1. 16.
    hitap ettiği kitlenin burada yazdıklarına bakarsak istediğini elde ettiği bir açıklamadır. adamların zekası bu kadar. vizyonları yok tıpkı düşük profilli siyasetçileri gibiler. işte bu yüzden herkes hak ettiği gibi yönetiliyor ve yaşıyor..

    çatapat silahlar ile zamanının en güçlü emperyalist devletlerine karşı bir savaş kazanmış bir ulus. tarihin gördüğü en acılı süreçlerden birisini yaşamış on binlerce insanı işgal sırasında katletilmiş bir o kadarı kurtuluş savaşında şehit düşmüş. yokluk öylesine büyük ki anlatmak mümkün değil. zamanın şartları zaten malum 1920 ler 1930 lar 40 lar 50 ler 60 lar nerede 2000 ler nerede. zaten biraz aklı olan herkes kolaylıkla araştırıp öğrenebilir bunları. bazı tiplerde bildikleri halde sırf ataya sallamak adına aptala yatıp bilmezliğe geliyor ve o leblebi kadar kafaları ile akıllarınca makara yapıyorlar.

    bu insanların vizyonsuzluğunu şuradan anlayın ; sırf ataya sallayabilmek ve onun yaptıklarını küçük gösterebilmek adına tüm bu kurtuluş mücadelesini ve cumhuriyeti kötülediklerinde aslında o kurtuluş mücadelesine hayatlarını ortaya koyup şehit olan kendi dedelerini de yok sayıyorlar ancak bunu anlayabilecek kapasiteleri olmadığından ortaya böyle azotlu neticeler çıkıyor.
    11 -2 ... mel mel bakan gibson