23 yaşındayım ve hayatta hiçbir amacım yok

1. 1.
    23 yaşında olup hayatta hiçbir amacı olmayan insan sözü.

evet arkadaşlar acısıyla tatlısıyla 23 senedir bu hayatın içindeyim ancak bu uzun dönemde bir defa olsun herhangi bir amacım olmadı. tüm hayatım zaman geçirmeyle geçti. ben de isterdim bir amaç doğrultusunda çalışıp başarıya ulaşmayı ama yok işte. yalandan yere mühendislik okuyorum, yalandan yere diyorum çünkü imkanı yok 25-30 sene boyunca bir şirkette mühendislik falan yapayım. uzatabildiğim kadar uzatıyorum okulu bitince ne olacak bilmiyorum. en iyi senaryoda sabah 8 akşam 6 çalışıp modern kölelik yapacağım ölene kadar. muhtemelen hayatımın her anını istemediğim bir durumu kabullenip yaşamaya çalışarak geçireceğim.

bizler bu coğrafyanın insanları olarak hiç yaşamadan ölüyoruz bu kesin. bu amaçsız hayatımda bir defa olsun iyi ki yaşıyorum be demek isterdim ama bunun olmayacağı o kadar kesin ki. binlerce yıldır milyarlarca insan doğdu ve zamanı gelince gitti. benim de sonum şüphesiz öyle olacak ama şu hayatın tadını çıkaramadım, zevkini alamadım ya cidden her şey çok anlamsız geliyor açık ve net.
    75 -16 ... public agent efsanesi