gece pencereden birinin baktığını farketmek

1. 23.
    Aklıma bir anımı getirdi.

Üniversite 3. Sınıftayım o zamanlar.
    Arkadaşımla birlikte paylaştığımız küçük bir evimiz var. Birinci katta oturuyoruz.
    Yaşadığımız semt, Öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir semt.
    Karşı apartmanın birinci katında da erkek öğrenciler kalıyor bizim gibi.
    odamın mükemmel bir gökyüzü manzarası var, iki apartmanı birleştiren bahçeye bakıyor.
    Odam apartmanın arka cehpesinde anlayacağınız.
    Neyse gündüzleri o evde yaşayanlarla hiç karşılaşmıyoruz. Ne dışarda ne markette ne de pencerede.
    Fakat gece olunca, böyle üç gibi aynı anda karşı karşıya bakan o iki pencere de açılır.
    Karşıdaki adam her kimse o da benim gibi sigarasını yakar.
    Karanlık olduğu için yüzünü hiç görmedim. Sadece bir silüetti benim için.
    ilk birkaç sefer de aynı anda pencereleri açmamızı tesadüf olarak gördüm.
    Gel zaman git zaman bu olay bir rutine döndü.
    Her gece aynı saatte pencereye çıkmaya devam ettik.
    Sessiz güzel bir huzuru paylaştık.
    Günler geçtikçe karşı penceredeki o adamı hiç görmesem de başımızı eğip ufak selamlar verdik.
    Ben başımı gökyüzüne çevirdim, o da çevirdi; Önce benim sigaramı yakmamı bekledi, benim pencereyi kapatıp içeri girmemi bekledi.
    Böyle aramızda sessiz fakat huzurlu bir iletişim oluştu.
    Geceleri böyleyken gündüzleri hiç karşılaşmadık. Onun penceresi hep kıpırsızdı gündüz saatlerinde, bense onunla gün ışığında apaçık karşılaşmayı göze alamadım.
    Bu durum bir sene devam etti.
    Onu karanlık geceler dışında hiç görmedim.

Fakat hayatımda kimseyle yaşamadığım huzuru paylaştım peceredeki o yabancıyla.
    Birlikte onlarca sigara içtik, ikimiz de kendi dünyalarımız da kimbilir neler yaşadık.

Şimdi nerde, ne yapıyor bilmiyorum ama umarım kafasındaki şeyler çözüme ulaşmıştır.

Dumanın rast gitsin yabancı!
    15 ... seko seko gel yanima
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.