gaziantep

1. 590.
    izmirle kıyaslandığında şehir merkezinde gecekondu yok denebilek kadar azdır. ama illede gecekondu görmek isteyenler gaziantep'te kralını görebilirler. perilikaya, cinderesi, kayaönü, karşıyaka... ama daha yoğun yerlere bakıldığında şehirleşme her ne kadar başarısızda olsa istanbul gibi aşırı kontrolsüz büyümüş şehirlere oranla daha medeni denebilir. ibrahimli, emek, değirmiçem, incilipınar, karataş hatta akkent. mimari ve medeni anlamda gayet yaşanabilirdir. gaziantep'in güzel bir semtinde huzurlu bir şekilde yaşabilirsiniz. lokasyon belirtmiyorum ama şuan yaşadığım mahallede türkiye'nin herhangi bir yerinde yapamayacağım bir şey olduğunu düşünmüyorum. bir ara gerçekten suriyeliler huzur bozuyordu hatta birkaç mahallenin delileri toplanıp suriyeli avına çıkmıştı ama son zamanlarda ışıklarda falan pek denk gelmedim suriyelilere. ama toplu taşımada sıkça karşılaşıldığı doğrudur. tabi benim bulunduğum bölge nispeten daha pahalı kiraları olan bir mahalle olduğundan daha gerçekçi gözlemler için benim görüşlerim yetersiz olacaktır. yine de buradan söylemeden geçmeyelim kanalizasyon sistemleri yetersiz büyükşehir uyuma!!!
    0 ... uulgoc
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.