bitcoin

1. 778.
    btc dominance %36.1 le rekor seviyede. daha öncesinde bu seviyelere düştüğü son tarih %37.82 ile 19 hazirandı. ardından altcoinlerin %90 ına yakını satoshi bazında çöküşe geçerek btc dominance'ı 7 kasım'a dek tekrar %65 seviyesine yükseltmişti. o dönemde de 19 hazirandan 7 kasıma bitcoin 2k dolardan 20k dolara çıkmıştı. şu an yine aynı ortam hazırlanmış durumda. yakında btc dominance tekrar yükselişe geçerek %50 nin üzerine çıkarsa süpriz olmayacak. haliyle fiyatı da ortalama 35-40k yı görecek.elbette aynı hızla altcoinler de satoshi bazında çöküşe girecek. yaklaşık 5 ay önce başlamıştım altcoinler fırlayacak sözlerime. dediğim de gerçekleşti, yüzlerce altcoin 5 kattan fazla değer kazandı bu süreçte. artık sıra tekrar pastanın büyük pay sahibine geçti. dominance %35 in altına düşmeden yükselişe geçeceğini tahmin ediyorum. ripple, cardano, nem, stellar, raiblocks, litecoin, ethereum ve bitcoin cashin market hacimlerinin en az %20-30 aralığının kademe kademe bitcoine aktarılcağını düşünüyorum. bu coinlerde aşırı hacimler mevcut ve bu hacmi yaratanlar eminim ki bitcoine bugünkü şeklini kazandıranların %70 ini oluşturuyor. tek sözlerine bakar çöküşü başlatmaları. hepsi birbirleriyle irtibat halinde. önümüzdeki 3 ay çok kritik bir dönem olcak, umarım zararınız yüksek olmaz.
    3 ... kiminanir
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.