bugün

peygamberin 9 yaşında ki karısı argümanına cevap

ya kardeşim, "evlatlık" almış işte, o zaman olmayan bişey bu...

peygamber adam, muhammed-el-emin diyolar ona. insanlar ona inanıyo, söylediği sözler "hadis" diye kaydedilen bir kimse...öyle bi adam 9 yaşında kız çocuğunu karısı olarak alsa, oradaki toplumda bir infial olmaz mıydı?

yüzlerce, binlerce adam var orada, onların eşleri var, o 9 yaşında kıza "bu adam gizliden gizliye seni zikiyo mu?" diye sormazlar mıydı?kız da "evet beni arada bir ziikiyo" deseydi, o çocuklarını canlı canlı mezara gömen toplum o adamı, parça parça etmez miydi?...

o zaman yok öyle bi evlatlık verme kurumu, o konuda da orada bi yenilik yapmış işte, siz de sadece kendinizi akıllı sanıp o zaman yaşamış insanları aptal yerine koyuyosunuz.

öyle bişey gerçekkten olsaydı, biz hz.muhammed´i hiç tanımazdık bile...9 yaşındaki kızı gerçekten zikmeye yeltenseydi, onun o ana kadar yaptığı herşey sıfırlanırdı, öldürüp bi kenara gömerlerdi. biz de muhammed´i "peygamber" olarak tanıyor,olmazdık.

bu konu, dinsizlerin, islam düşmanlarının hep ortaya attığı bir konudur. ben de hep aynı şeyi söylerim- o olay evlatlık alma olayıdır. ortada kalmış bir kız vardır, eşrafın ileri gelenlerinden isen sen, sen istemesen de, gelir sana derler ki- ya böyle bi kız var, buna bisürü herif bıyık büküyo, bişey yapmamız lazım...sen de dersin ki, tamam ya, ben onu aliim gelsin bizim evde kalsın...

eşrafın ileri gelenleri, halen daha böyle şeyler yaparlar. bu normal bi prosedürdür. o zamanın en zengin kadınıyla evlenmişin sen, direkt zengin dul kadın, 9 yaşında kıza mı bakıcaksın?...
güncel Önemli Başlıklar