bugün

dincilerin zoruna giden ulusalcilar

içki içmeyi öven, özdemir ince, hatta eylem koydu bunun için, ertugrul özkök de içkicilerden,

kardeşi öldürülen mehmet ali kışlalı, ergenekon da kardeşinin katili yargılanırken, katilden tarafda duran kemalist jakoben,

ergenekon da kocasının katilleri yargılanırken, davaya müdahil avukat oldugunu beyan eden chp lideri baykalın partisinde milletvekili hala,

danıstay cinayetinde kocası öldürülen bayan hala anma törenlerinde sanki ergenekon iddianamesi ortada yokmuş gibi, kocasının katillerinin aranması hedefi saptırran eşi,

olup biteni hiç görmezden gelen, darbecilerle yatıp, ergenkoncu kalkan emin çözlaşan bunların piri zaten,milletvekillerinden kelle diye söz eden, asker postalı yalakası,

1960 darbesini öven bir danıstay savcısı olan (hukuk darbe sevicilere emanet, darbecileri kim yargılayabilir böyle bir ülkede)ve ne hikmetse emin çöalaşn ın eşi tansel çölaşan, bunlar ailece yargıya köksalmışlar, birde emin sürekli iktidarı eleştiri kadrolaşıyor diye, bunun bir başka akrabasıda anayasa mahkemesi başkanlıgından emekli olan bundan önceki başkan kadın yargıctı, bir başka akrabalarıda yine yüksek mahkemelerin birisinin başkanı idi, şimdi ismini unuttum,

aydın dogan medyasını özgürlükçü diye tanımlayan nuray mert, darbeciye hiç suc bulmadan, iktidarı sanki darbeci mahalle baskısı yokmus gibi şunu neden yapmıyor bunu neden yapmıyor gibi eleştiren, kendisi gibi aydınların oldugu bu ülkede bu işleri kimlerin nasıl yaptıgını knedisi herhalde 28 nisan bildirisi oldugu gece nasıl darbeci oldugunun sürecini anlatırsa bizde anlarız, kendisi gayet dipten derinden biliyor ben öyle anlıyorum çizgisdindeki kırılmadan, başörtüsünü savunuyor ama öyle bir aydın ki sucluyu başörtülüler olarak görüyor, sudan aydın sende...

nihat genç, konusmaya bile degmez, konjonktürü nasıl ilerledigini anlayabileceginiz yazıcılardan,

fatih altaylı, onun içinde aynı şey gecerli, konusmaya bile degmez, konjonktürü nasıl ilerledigini anlayabileceginiz yazıcılardan.