bir kadına verilebilecek en kötü hediye

1. 27.
    eşantiyon ya da promosyon olarak gelen bir ürünün hediye edilmesi bence en kötüsü. eğer promosyon olduğu net anlaşılıyorsa gerçekten çok can yakar. örneğin nişanlısı başka şehirden bir arkadaşımı ziyarete geldiğinde getire getire sadece bir ilaç firmasının ajandasını getirdi. arkadaşım da öfkelense de içine attı ama o ajandayı derhal bir başkasına hediye etti. bu olay olduğunda benim başıma böyle bir şey asla gelmez sanıyordum ama yanılmışım.

bir süre önce benim de başıma buna çok benzer bir olay geldi maalesef. çok değer verdiğim bir arkadaşım bana promosyon olarak nitelendirebileceğimiz (cebinden extra tek kuruş ödemediği) bir şey hediye etti. hediyeyi görünce keşke hiçbir şey hediye etmeseydi diye düşündüm. çünkü bu arkadaşımın işi gücü var. yakınında mağazalar da var. o hediyeyi alır almaz bana hiç değer vermediğini düşündüm ve çok üzüldüm.

yaklaşık 15 gün boyunca arkadaşım iyi niyetlidir diye kendimi ikna etmeye çalıştım. çünkü arkadaşım bana değer verdiğini sözlü olarak bir iki kez ifade etti. fakat “actions speak louder than words”. bu yüzden, yine de o hediyeyi her görüşümde kendimi çok değersiz hissettim. kendimi değersiz ve mutsuz hissetmemin yanı sıra arkadaşıma öfkelenmeye başladım. sonunda hediyeyi çöpe attım ve kafam rahatladı.

aynı arkadaşım daha önce bana maddi değeri olan şeyler hediye etmiş olsa kesinlikle böyle hissetmezdim, ama ilk hediyesinin eşantiyon mahiyetinde bir şey olması beni çok kırdı. kısacası siz siz olun eğer dostlarınızı kırmak ya da uzaklaştırmak istemiyorsanız ya düzgün bir şey alın ya da hiçbir şey almayın..

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1493599/+
    1 ... angee
    #37393253 :)
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.