hislerle akıl arasında kararsız kalmak

1. 1.
    bocalamak.

ah insan hep mutluluğu mu arar? hep bulamadığı mutluluğun gölgesinde mi yaşar insanoğlu?

özgürlüğü boş bir alanda koşabildiğince koşmaya benzeten reel dünyanın içinde nefessiz kaldığımı hissediyorum bazen. koşamam ben. takılır düşerim. ayaklarıma dikenler takılır ve bedenim tepe taklak olur sanırım. kendim bir madde olmanın ağırlığını ruhumda ağır hissederken nasıl daha fazla hafifleyebilirim diye ideaların dünyasında geziniyorum. idealar elle tutulamadığı için daha hafif geliyor insana. gölgelerin dibinde yaşamanın cazibesi beni kendine doğru çekse de farkediyorum ki daha ağır bir dünyanın kıvamında civa kadar ağırlaşıyorum. cıva kadar kayganlaşıyorum.

allah a inanmak güzel diyorum kendi kendime. tutsaklıkta özgürlüğün hafifliğini hissediyorum bazen. tutsaklık! beni yaratan allah bedenimi ve ruhumu tutsak ederek özgürlüğün kapılarını açabilir diye düşünüyorum. aklım başka çıkış yolu önermiyor. ne zaman başka çıkış kapıları görsem telaşlanıyor ve kendimden uzaklaşıyorum. bir şeytan kadar günahkar olmaktan korkuyorum.

ama ya adaletsizlik ve acımasızlık? ne demeli yamalı nefsimin beni dip kuyulara çeken umutsuzluk ve ağır hasarlı hayatımın içinde yeşeren kırık camlara? bütün bir evreni, evrenler içinde evreni, evren içinde yıldızları ve galaksileri, galaksiler içinde ışığı ve oksijeni ve mükemmel düzeni yaratan allah neden bu kadar başıboş ve pespaye görünüyor? ben mi düzensiz görüyorum dünyayı? gözlerimin irislerinden dış dünyayı beynimin karanlık noktalarına aksettiren allah bu umutsuzluğu ve çaresizliği neden bu kadar ağır hisettiriyor acaba?

bocalıyorum. ellerimi attığım bütün direkler yalnızlıktan çatırdıyor. defalarca kurduğum bütün teoriler paramparça oluyor her dafesında. ömrüm yetmeyecek diye çok korkuyorum. gözlerimi boşluğa dikip kendim ve dünya için amaçlı bir direktif bulmaya çalışıyorum. galiba en çok da ben çürüyorum. başkaları çürürken ben başka türlü çöküyorum dizlerimin üstüne.
    3 ... talihsiz sokak kedisi
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.