karne ile ekmek vs ikinci dünya savaşı

 1. 1.
  sözlüğe geldiğim 14 aylık süre boyunca sürekli bu paralı ak trollerin elinden çıkan "chp iktidar iken ekmeği karne ile alıyorduk" söylemlerine / ajitasyonlarına bir nebze bile olsa son verme amacı ile yaptığım karşılaştırmadır. sürekli bu ajitasyonu yapan tipler nedense o dönemlerin tarihin hangi dönemleri olduğundan hiç bahsetmezler. buraları okuyan genç arkadaşlarımıza bir nebze olsun gerçeklerden bahsetmek boynumuzun borcudur. evvelden bu tarzda başlığı da açılmamış benzer başlıklarda bazı eski yazar arkadaşlar bahsetmişler biraz biraz.

  sanki o günleri yaşamışlar gibi sürekli burada ampır ampır konuşan tiplere çok basit bir soru sormak istiyorum nacizane. o tarihlerde yaşasaydınız bu başlıktaki karşılaştırmanın hangi tarafında olmayı isterdiniz ?

  tüm dünya savaş halinde ve savaş bitiyor mu yoksa tüm dünya yok olana kadar bitmeyecek mi belli değil. tüm dünyanın anası bellenmiş 60-65 milyon arası insan ölmüş soykırımlar yaşanmış.. sscb gibi bir devlet perişan olmuş almanyanın ölüsünü dirisini her gün birisini götürüyorlar kafasına kafasına bomba yağdırarak.. ingiltere perişan olmuş japonya aynı durumda nükleer saldırıya uğramış hemde 2 şehrine birden.. amerika pearl harbor baskınını yaşamış savaşa çekilmiş bir sürü kayıp vermiş.. tüm dünya belkide tarihinin en acı günlerini yaşamış ama bizim yevmiyecilerin derdi ekmeğin karne ile alınıyor olması.. sıralamaya takılmasın kimse spontane yazıyorum. olayların tarih sıralaması farklı olabilir ancak geneli 2.dünya savaşında yaşanmıştır.

  adam akıllı bir şeyler yazabilecek olan varsa gelsin yazsın hem bizi aydınlatsın hem kendi aydınlansın. " inönü şu yanlışları yapmış chp bunları yapmış" kafasında olmasın ama düzgünce tane tane küfürsüz hakaretsiz yazılsın. şu orta ölçekli entirinin hiç bir yerinde ne inönü ne chp korunup kollandı o zamanlar ülkeyi o savaştan uzak tutan bugünün akp si olsa emin olun aynı şekilde minnet ederdim. ölümü gösterip sıtmaya razı etmekte değil amacım sadece zamanın gerçeklerini bir nebze olsun anlatabilmek. zaten merak edip zamanında okumuş araştırmış olanlar biliyorlar bunları. en kötü ihtimal filmlerden falan bilinen şeyler yüzlerce 2.dünya savaşı temalı film var sinemalarda, televizyonlarda..

  https://tr.wikipedia.org/...C3%BCnya_Sava%C5%9F%C4%B1

  https://onedio.com/haber/...li-15-onemli-bilgi-657284
  18 -4 ... mel mel bakan gibson