bugün

entry gireceksen gel

Evlenme programların saçma ve gereksiz olduğunu en iyi bu şekilde anlatabiliriz sanırım. Hayır Yani entry girmek istersem, başka başlığa girerdim diyebilirsiniz, başka başlıklara girip de buraya girmemenizin sebebi bu başlığın boş bir başlık olduğunu farketmenizi sağlar umarım.

Zaten buraya entry girecek yazarların da tek derdi ilgi çekmek olsa gerek, entry girecekse başka başlık mı yok ama dikkat çekmek ve ilgi çeken bir yerde olmak istiyorsa yani amacı entry girmek değil de popüler olmaksa buraya entry girer. Bu yazdıklarım sadece benzetme bu tür programların boş olduğunu umarım anlarsınız, ciddi diyorum. Birkaç masal, ninni şiir karalayın ya da boş tuvale 2-3 fırça darbesi atın, inanın bana bu sizin sanatçı kişiliğinizi geliştirir, düşüncelerinizi yansıtmak için birebir yoldur sanat. Sanatla uğraşın belki güzel bir şeyler ortaya çıkarırsınız da tanınmış bir yazar ya da galeride sergi yapan bir ressam olursunuz. Aslında demek istediğim günlük 3 saatlik boş vaktinizi bunlara ayırıyorsanız daha yararlı ve gelecek vaadeden bir işe, hobiye kendinizi adıyabilirsiniz...

Şöyle söyleyim:
360 adet kitap basımı 1200 lira...
7 tl den satsanız bir adet kitabı 2520 tl yapar, 1200 tl si masraf olur, 1300 tl de size kâr kalır, evet sanat kazandırır, eğer 360 adet çabuk tükenirse, 8 tl den satmak üzere 400 adet daha bastırın ve onlar da çabuk tükenince tanesi 10 tl den 500 adet daha bastırın ve bundan sonra 500 adet bastırıp, aynı fiyattan devam edin. Eğer satmazsa bir asgari ücret kadar kârınız var zaten. Tutarsa yeni bir seri olarak devam edin ve daha fazla bastırın ama bu tür programlara vaktinizi harcamayın, yazık. Atabetul'den bir tavsiye...