10 derste kıro olma sanatı

1. 9.
    dersler alındıktan sonra bazı deneme sınavları yapılır. alttaki sorular örnek teşkil etmektedir.

+ büyük bir alışveriş merkezine dedektorden öte öte girdiniz. güvenlik görevlisi size afedersiniz dediğinde heahea diyerek karşılık verdiniz ve cebinizdeki metalleri ve o eşek kuyruğu gibi kemeri çıkarıp içeri girdiniz. markete girdiniz. alışverişinizi yapıp kasaya geldiniz. kasiyer aldığınız bir ürünün barkodunun olmadığını söyledi. aklınızdan geçenler neledir?

a - kasiyerin ına koyim.
    b - kasiyerin götü süper.
    c - kasiyerin memeler taş.
    d - kasiyerin anasına küfretmek.
    e - kasiyerin kasa taş taş

+ dar bi kaldırımda yavaş yavaş yürüyorsunuz. biri özür dilerim, geçebilir miyim, diyerek sizden yol istedi. uygun davranış hangisidir?

a - anan da özür diliyordu di mi lan yavşak geçemezsin ibne diyerek elemana dalmak.
    b - hiç bakmamak, o yokmuş gibi davranmak, balgamlı tükürmek.
    c - yol benim tapulu malım lan ne olacak şimdi demek.
    d - cebinden bıçağı çıkartıp şerefsizin karnına sokmak.
    e - ibneye kafa atıp kaşını yarmak. geber lan piç demek.

+ bir büfedesiniz, sosisli kuyruğu var. yanınızda zayıf biri var. onun önüne geçiyorsunuz. zayıf kişi çaktırmadan sizin önünze geçmeye çalışıyor. müsade etmiyorsunuz. sonunda sıra size geliyor. ancak asıl sıra o zayıf bireyin. birey size, efendim, sıra benimdi, diyor. sizse ---.

boş bırakılan yere getirilmesi en uygun davranış hangisidir?

a - biraz kibar olup elemanı itmek. üzerine gelmiyorsa kendi kendine söyleniyorsa ziktir lan demek.
    b - hğehaega geag gea gageğ ageagahnaega; gepakfgagiae demek.
    c - sıranğnea mıbnea daşdımımın mıca!
    d - sırayı senin töea sokarım lan ibne ne sırası sıra benim lan işte geçtim önüne gel alsana lan göt demek.
    e - direkt kafayı gömüp o şerefsizi komaya sokmak. *
    8 ... yumusak falan degil bu g
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.