bugün

egemen korkmaz

kontrat için bursaspor'un önerdiği paranın iki katını isteyen, red cevabı alınca trabzonspor'la 3 yıllık sözleşme imzalayan eski bursaspor futbolcusu, kaptanı.

kendisi profesyonel bir futbolcu, bursaspor kulübünün önerdiği parayla kendi istediği miktar arasında da ciddi bir fark var. olabilir. ancak benim gördüğüm kadarıyla bursaspor taraftarları gidişi itibariyle kendisine inanılmaz kızgın. "bursa'yı ve bu taraftarı çok arar" diyenler, "bizi satanı biz beleşe veririz" diyenler, "siz havuzlu bahçeli evlerde sefa sürerken biz cebimizdeki son parayı bilete veriyoruz" diyenler, "inşallah okan yılmaz gibi bir daha iki yakası bir araya gelmez" diye beddua edenler...

ben ise sadece üzgünüm; egemen'i bordo maviler içinde görünce içim cız etti resmen. tabii ki kimse alternatifsiz değil ancak bursaspor formasını en çok ona yakıştırmıştım ben ve inanıyorum ki egemen, kendisini "egemen korkmaz" yapan bursaspor'un teklifini reddetmeyip takımda kalsaydı her şeye rağmen; bu takımın bandierası olmaması için, bursaspor'da bir efsane olmaması için hiçbir sebep yoktu. bursaspor taraftarının gözünde çok başka bir yerdeydi çünkü egemen...

tabii ki olaya sadece duygusal yaklaşmamak lazım. neticede egemen korkmaz profesyoneldir, kariyerini ve aldığı parayı düşünmek zorundadır. ve artık trabzonspor'un kontratlı futbolcusu.. umarım ileriki futbol hayatında kendisini çok çok daha iyi yerlerde görebiliriz, zira bu noktadan sonra kendisine başarılar dilemekten başka bir şey gelmiyor elden.
güncel Önemli Başlıklar