bugün

liberal düşünce topluluğu

sozde piyasa ekonomisi, etik, ozgurluk, insan haklari, adalet, baris, esitlik, hosgoru, hurriyetci demokrasi gibi, insanlarin guven, duzen ve refah icerisinde yasamasini saglayan degerlerin ve kurumlarin anlasilmasina ve benimsenmesine yardimci olacak calismalar yapmayi amaclayan; ancak uygulamada kirtasiyecilik, kati kurallara bagli is anlayisi, surec odaklilik gibi sorunlu isleyen bir yapiya sahip sivil toplum orgütlenmesidir.
soyleki; toplulugun kamuoyuna kazandirdigi ve alaninda onemli olan eserler liberte yayinlari adi altinda 1998 yilinde faaliyete giren yayinevi tarafindan piyasaya surulmektedir. liberal dusunce topluluguyla ayni caddede, ayni binada ve ayni katta olan liberte yayinevi internet uzerinden siparis yoluyla da okuyucularina kitap temin etmektedir, hem de indirimli olarak. sahsim olarak cesitli boy, ebat, sayfa ve fiyatta liberte yayinlarindan satin almak istedigim kitaplarin listesini bir sure once cikardim ve hazirda beklemekteydim. internetten siparis vermek yerine yolum bir gun gmk bulvarina dustugunde elden almayi tercih ettim. derken gecen hafta bir vesileyle yolum gmk bulvarina dustu ve malum binaya girerek besinci kata ciktim. 16 numarada bulunan daireye girdim ve kitap listemi uzatarak listedeki kitaplari satin almak istedigimi soyledim. listedeki butun kitaplar vardi ve sira ucret konusuna geldi. sevgili liberal dusunceyi ozumsemis arkadasim normalde internet uzerinden bu fiyatlara sattiklarini, direkt satista indirimsiz fiyatlarin gecerli oldugunu, ama yine de bana indirimli fiyattan verebilecegini soyledi. anlayacaginiz lutfetti yani! ben ayagimla ayaginiza kadar gelmisim, pesin para verip cesitli boy ve ebatlarda kitap satin almak istemisim; siz e-ticareti ozendirme politikalari gudercesine internet uzerinden satis fiyatindan daha pahaliya satis yapma gayreti icerisine girmissiniz. ben ne diyeyim size sevgili liberal kardeslerim! adam smith sizi bildigi gibi yapsin emi!