bugün

ilginç rüyalar

Bu overrated darbe haberlerinden mütevellit bilinçaltımın istemsizce etkilendiği rüyalardır.
Sahne 1.
Bir grup lise arkadaşın sınıfta kara kara düşünmesi ile başlar. Sınıfta bir arkadaş buluşması için 30 mayısı işaret eden bir takvim vardır ve bu günde de darbe yapıldığı düşünülüyor fakat tam olarak da kanıt sunulamıyor(bir darbenin muallakta olma konusundaki saçmalığına bakar mısınız?) neyse devam edelim yani kanıtlanırsa hapisi boylayacağız bu takvim yüzünden diye korkumuz var sanki biz yaptık darbeyi altüstü darbenin yapıldığı günün işaretli takvimi bizim sınıftan çıktı. Velhasılkelam bu kara kara düşünen arkadaşlar ellerindeki hatırlamadığım ipuçlarını birleştirerek darbenin olduğu kanısına karar verir ve bu günü mü bulduk buluşacak diye herkes birbirine çamur atmaya başlar.
Sahne2.
Bu arkadaş grubu kendilerini Allah'ın unuttuğu lakin çevresinde bir sürü ineğin bulunduğu bir dağın eteğinde bulur,nasıl çıkacağız diye düşünürken rüya sonlanır. Uyandığımda yahu bu sahne iki bir yerden Aşina geliyor bana diye düşünmeden edemedim. Yani 3 yıl önce izlediğim Atatürk büstünü kıran bir ineğin hikayesinin anlatıldığı ve aynı zamanda cemaat yapımı olan sürgün inek filmini nasıl da hatırlayıp bu rüyamdaki darbe olayıyla match edebilmiş bu bilinçaltı hayret ediyor ve şapka çıkarmaktan da edemiyorum. Abv bilinçaltı!