bugün

nerde lan benim ruh eşim

Bir anımı aklıma getiren sorudur.
Vaktiyle iş yerinde yeni bir hard diske ihtiyacım oldu. Firmanın bilgi işlem işlerini yapan çocuk da üçkağıtçı bir tipti.
Çocuk hd'yi taktıktan sonra merak bu ya
"Bakiyim yeni hd'mi yoksa 2. El mi takmış?" diye yeni hd'yi bir dosya kurtarıcı programla taradım. Bir sürü silinmiş dosya ve klasör geri geldi.
"Vay kazıkçı " dememe kalmadan dosyalara gözüm takıldı.
Diskografiler, kitaplar, filmler, grafik programı setupları, işe ait klasörleri falan gördüm.
"Benim dosyalar bunlar ya, çocuk eski hard diski buraya kopyaladı herhalde." dedim.
Sonra baktım autocad bile var. " iyi de bunlar benim kişisel bilgisayarımda var." Diye düşünüp uyandım.
Hard disk başkasınındı. Ama zevkleri, ilgi alanları, klasör düzen anlayışı falan benimkiyle aynıydı.
Cv klasörüne gittim. Aynı benimkindeki gibi cv-tr.doc ve cv-en.doc diye iki dosya vardı.
Açtım birini. Adını hatırlamıyorum. Doğum tarihi, (gün ay yıl) benimkiyle bire bir aynıydı.
Benimki gibi fazlasıyla parlak bir eğitimi vardı.
Sonra Şirket yazışmalarını falan okudum. Üslubu şaşırtıcı derecede benimkine benziyordu.
Hatta yakındaki bayram tatili için o da benim gibi vize başvurusu yapmış, aynı benim gibi gereken belgeleri içeren bir klasör bile oluşturmuştu.
Aynadaki aksimi görmüş gibi oldum.
Biraz daha inceleyince kız arkadaşıyla mesajlaşma kayıtlarını da gördüm. Bir kaç mesajı okudum. Romantikti.
Özel hayata saygısızlık yaptığımı düşünüp utandım. Bütün hard diski cia'in temizleme programı olduğu söylenen bir programla tamamen sildim.
Hafta sonu arkadaşlarla içmeye gittiğimde bu olayı anlattım.
Bir tanesi, "yav sb, dünyada sana benzeyen birini bulmak ne kadar zor farkında değil misin? belki de o senin ruh eşin. Ara mutlaka. Bana söz ver." Dedi.
Oops. Belki de haklıydı. Sorun şu ki bütün bilgilerini silmiştim. isimleri de oldum olası aklımda tutamadığımdan onu sonsuza kadar kaybetmiştim.