lan lunlu konuşmayın lan

 1. 1.
  kimliği kendinden meçhul bir insan evladının küfürsüz hayatı savunma şeklidir. laf arası, iş arası, ders arası küfürlerden dolayı dilimizde tüy bitmiş şeklimiz işte budur babacan. bi de mına koym deriz. o da vardır. ona da aynı şekilde "bi daha mına koym gibi bir saçma nuru dilimden uzak tutacam, inan! bak valla mına koyyym ya!" vardır! vardır! bu da vardır. daha başkaları da vardır. onlar da şöyle bir tarafa dursun şöylecem.


  (bu da ukte olsun dedim)bi de bu işin başka yönleri de vardır arkadaşım. mesela süleyman demirel de acaba bu lafı söyler miydi diya merak da etmiyor değilim hani. valla bak! der der! neden demesin ki! bu da bi aralar kerhaneler (daha nazik şekilde okumak isteyenler "genelev" desinler) üzerine yarıcı sözler şöylemiş, bir kaç gazeteciyi birden dumur etmişti öylece. (bu da ukte olsun dedim)


  hem ben küfür dedim ama küfür olarak kullanılmıyor zaten. ama "mına koyym" demek küfürdür. yani hem küfürdür hem değildir. hem ikisi birden oluyor hem de bazen olmuyor. şimdi şöyleki; küfür olarak kullanırsan küfür olur. küfür olarak kullanmasan küfür olmaz. ama sonuçta yine küfürdür kelimesel olarak.

  işte öyle!
  0 ... talihsiz sokak kedisi
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.