bugün

küfrün çok kullanılması

insanların karşı tarafa söyleyecek pek bir tezlerinin kalmaması sonucunda karşı tarafı rencide etmek için söylenen söze küfür denmektedir.ülkemizde sanırım küfürün çok kullanılmasının sebebi de okumadan alim olan insanlardır.bir çok ülkede eğitim için bir sürü olanak sağlanırken bizim ülkemizde üniversite yapmaktansa magazin programlarıyla halkı oyalamak tercih edildiği için sanırım yök öss nin yanına şimdi de öys yi türkçe 2 matematik 2 fen bilgisi 2 adı altında ekleyerek sistemi zorlaştırdı.böylece bir çok gencin üniversiteye girememesini garantiledi.bunu bir yöntem olarak gördüğümüz sürece ülkemizde okuyan insan sayısı az olacak.okumayan insanlar olduğu sürece de bilgiler ancak küfür bilgisi,kavga bilgisi gibi normal insana gerekmeyecek bilgiler olacaktır.istatistiklere bakın ve ülkemizde gazete ve kitap gibi kültürel aktivitelerin ne kadar az yapıldığını buna rağmen birçok magazin ve yarışma programının izlendiğini göreceksiniz.tabii ki ülkemizdeki 1 numaralı eğitim aracı eğitim kurumları yerine tv olursa ülkemizde okuma oranı bir o kadar düşer.sonucunda da insanlar bilip bilmeden herşeyi savunur.tezleri çürütülürse de bol miktarda küfür ederler.peki bu sistem nasıl değiştirilir?artık çok geç diyenler mutlaka olacaktır.ama her zaman bir dönüş yolu vardır.o yolu da kullanamazsak sanırım bol bol küfür dinleyeceğiz.