bugün

1128 akademisyen

Bunlardan birisi benim hocamdı, Ermeni kökenli... Mezun olana kadar 4-5 tane dersime girdi; şimdi size yaptığı ayrımcılığı anlatacağım.

4. Sınıf. Ders haber atölyesi. Sınıfa girdi; her hafta yazılı yapacağını, dönem sonu da bu notların ortalamasını alıp vize ve final yerine koyacağını söyledi. Aynı Zamanda bu hocanın başında olduğu ve fakülte öğrencilerinin muhabirliğini yaptığı bir haber siteleri vardı. Baya baya PKK çizgisinde bir site. Neyse konuya dönelim...

Bu hoca her hafta sınav (Sınav dediğim; bir basın bülteni verip haber yazdıracak) yapacağını söyledikten sonra o sitede muhabir olanların sınava girmelerine gerek olmadığını, haber yazmayı bildiklerini söyleyip dilerlerse dersten çıkabileceklerini söyledi. Tüm bu öğrencileri ise aa ile geçirdi. Ben itiraz ederek kalktım ve: siz bizim 4 haftalık devamsızlık hakkımızı gasp edemezsiniz, bu yaptığınız da ayrımcılık dedim. Böyle bir hak yok, o hak değildir dedi...

1-2 hafta sonra ayağımın altından operasyon geçirdim. Dikişler falan, yürüyemiyorum. Dersine gitmedim. Öğrendim ki sınav yapıp gitmedim diye 0 vermiş. Ertesi hafta gidip anlattım, benden sağlık raporu istedi. Ulan ben hastahanede operasyon geçirmişim, hastaneden çıkmışım, adamlarla bir işim kalmamış. Sınav haftası falan olmadığı için herhangi bir evrak da almamışım. Şimdi senin kahpe egon evrak istiyor diye onunla mı uğraşacağım? Üstelik devamsızlık Hakkım falan da dolu değil.

işte o aydın dediğiniz insanlar böyle kahpelerdir. Pantolonun üstünden konuşmak kolay, içine girip tanımanız lazım bu PKK sempatizanlarını...

Allah hepsini bildiği gibi yapsın.