bugün

hayal kırıklığına uğramamak için hayal kurmamak

bunu yapan kişiyim , liseyi bitirdiğim günden beri hep bu kafayla yaşadım , hayal kurmamak ve kendini her zaman en olumsuzuna hazırlamak , mutluluğun formülü bu aslında

hayaller kurmuyorsun , bir beklenti içine girmiyorsun , beklemediğin bir şeyin olmaması seni üzmez , ama olması sevindirir.her şeye en olumsuz tarafından bakıyorsun , en olumsuz senaryo gerçekleşirse buna hazırlıklı oluyorsun , daha iyisi olursa da seviniyorsun.

yani her halükarda dertler tasalar karşısında bir duvar misali duruyorsunuz , ya da mutlu oluyorsunuz , oturup üzülmek gibi bir ihtimaliniz yok

lakin tabi bu gibi düşünen insanların da arada götünün kaşındığı oluyor , hayatın açığını yakalamış olmak onlara yetmiyor , üzülmek istiyorlar ve birini seviyorlar , o insan normal olarak onları hayal kurmaya teşvik ediyor , hayaller kuruyorlar , yolun sonunda üstteki düşünceyi taşıyan , hayatını çizdiği tuval tamamen siyah beyaz renklerden oluşan bu insanın hayatına girip o tuvale farklı renkler çizen bu normal insan bir gün onu götünün üstüne koyuveriyor ufacık bir sebepten ötürü

ne kalıyor elde peki ? bir avuç hayal kırıklığı , bir de paramparça olmuş bir tuval , işte buradan sonra iki seçenek kalıyor ;

a-)ya bu düştüğünüz yerden kalkıp , avcunuzdakileri bırakıp daha güçlü döneceksiniz , yeni bir tuval koyacaksınız önünüze , bu sefer daha koyu bir renk seçeceksiniz ki üstüne başka renk gelemesin
b-)ya da bırakacaksınız bu tuvallere resim çizme olayını , sıkacaksınız kafanıza bir kurşun bitireceksiniz

ben 1.yi tercih ettim , önceden gri olan renk artık tamamen siyah , hayallere yer yok bundan sonra , sadece gerçekler var , olağan senaryolar var , onların da olağan sonuçları var , her şey hesaplanabilir , her şey öngörülebilir , hayatınızda imkansız yok , biliyorsunuz ki hayatınızdaki herkes çekip gidebilir , herkes ölebilir , bunu kabullenebilirsiniz , ama sevdiğiniz kişiden bu tokadı yemeyi beklemiyorsunuz gerçekten , yediğinizde de sersemliyorsunuz.

işte sırf bu dediğimi yaşamamak için sevmeyin arkadaşlar , hayat o kadar adil bir oyun ki emin olun mutlu olduğunuz her günün acısı bir gün elbet çıkıyor , evlendik kurtulduk demeyin , evlendikten sonra da çıkacak , o yüzden siz siz olun sevmeyin , hele kendinizden çok hiç sevmeyin , sizin ruh halinizi sizden başka birinin belirlemesine izin vermeyin.
güncel Önemli Başlıklar