bugün

maaşı için bir kızla evlenilir mi sorunsalı

Evlenilmez. Türkçe öğretmeni bir kızla görüşmüştüm geçtiğimiz şubat ayında. Dayımın kızı hatta buluşturmuştu. Mesleği, maaşı çok iyi 2500 - 3000 TL arası birşey. Neyse yaklaşık 1 saat oturduk konuştuk. Ama etkilenmedim. Kıza da üzülmesin diye birşey diyemiyorsun kolay değil çünkü. görüşme bitti kız beni beğenmiş falan işte ama ben dayımın kızına olumsuz olduğumu, etkilenmediğimi söyledim hem bitmişti. Şimdi düşünüyorum eve girecekti 5000 TL ye yakın para, ne yokluk çekerdim ne birşey. Ama herşey para değil. Etkilenme lazım. Tamam karakter çok önemli evliliklerde ama az da olsa görecelik istiyor insan. Ya da ben böyle düşünüyorum. Ya da başkasına normal gelmiştir ama ben ısınamamış da olabilirim.
Kaderin cilvesi bayramdan sonra yine bi türkçe öğretmeniyle görüşme ayarlama derdindeler bunun da maaşı çok iyi, sonra ilahiyat mezunu sonra dışardan üniversite okuyan... Anlıcanız tahsilli ve eli ekmek tutan, tutacak olan kızlar. Hatta o türkçe öğretmenine resmim bile gitmiş, kendimi birşey sandığımdan değil de muhtemelen sıfatı görünce beğenecek, bayramdan sonra görüşme durumu var. Farklı mazeretler sunup Hepsini reddederim, kapıları tamamen kapatırım.
Önüm bu konuda yeterince açık ama zerresini istemiyorum.
Benim düşüncem, isteğim bambaşka bu konuda. Daha fazla yazmıcam.
güncel Önemli Başlıklar