bugün

ben bu yazıyı sana yazdım

belliki allah rızası için bir yola girmişsin. başladığın işi bitirmen gerekir. her hangi birinin ahını almak ta kul hakkı yemek te;
bize yaşamak istediğimiz hayat düzenine, hayallerimize, kişiliğimize yakışmaz.
ben büyük sıkıntılar içinde olduğunu düşünmüştüm, ne mutluki değilsin.
ben sadece bir fantaziyim artık. eski bir anı, seni sen yapan diğer yaşanmışlıklardan bir tanesi.
insan zor zamandayken kendi yanında olan birine sırtını dönmemelidir ki bu sıkıntılara ben sebep oldum. bu adam seninle herşeye rağmen senin yanında duruyor. kişinin kendini bırakıp giden birine karşı hiç bir sorumluluğu yoktur, zaten olmaması da gerekir.
bana söylediklerin aslında çok olumlu şeyler. sana yapmacık gelecek olsa da şunu bilmen gerekir, benimle mutsuz olmandansa başkasıyla mutlu olduğunu bilmek beni mutlu eder.
tabiki de küçük pürüzler yaşayacaksın, senin de dediğin gibi kimse dört dörtlük değildir sen bile. o anlarda önce allah'a sonra yanındaki kişiye daha sıkı sarıl. büyük bir mutluluk ve huzur seni bekliyor unutma huzur olmadan hiç bir şeyin anlamı yok. benim sana veremeyeceğim şey, huzur bunun farkındayız.
bu yazı beylik laflar olsun ya da vazgeçtiğimi göstermek için yazılmadı, gerçekten çektiğin bu kadar acıdan sonra huzurlu bir hayatı hak ediyorsun ve gölge etmek şerefsizliktir. Bu saatten sonra insanları karşımıza alıp mücadele etmekten kaçtığımı sanma sakın. ama bu mücadele senin için artık anlamsız sen savaşını verdin ve kazandın (inan ki kazandın). o adam seni seviyor sen de ona boş değilsin belli ki en azından zamanla sevginin artacağından eminsin. allah rızası için çıkılan yolda allah kulunu yalnız bırakmaz.
tutku şehvet caiz olan şeyler değil bunun peşinden asla koşma bizi sadece daha kötü yollara ve mahfımıza sürükler.

2009 yılında büyük sıkıntılarımın olduğu zamanda sözlük benim için büyük bir nefes alma yeriydi beni rahatlatan içimi döktüğüm bir yerdi. sözlüğün senin içinde ne demek olduğunu çok iyi anlıyorum. ama artık benim için misyonunu tamamladı.
artık iki koca yürekli insanın hayat hikayesi başlıyor. senin hikayen şimdi başlıyor.
*