bugün

tarafsız cumhurbaşkanı

gerçekten tarafsızdır. isim vermeden çakıyor ve "gönlünde yatan aslan"a oy istiyor.

"bir muhalif lider var, hani genel müdür. diyor ki asgari ücret 1500 lira olacak. yahu biz zaten asgari ücreti 1000 lira yaptık. sanırım 1000 liraydı..."

alkışşşşşş (alkışlayanların cebinde 50 lira bile yok)

"bir parti var, biliyorsunuz, bunlar ırkçıdır. bunlar güzel ülkemin farklı insanlarına hep ayrıştırıcı gözle yaklaşmıştır. şimdi de çıkmış diyor ki bu ırkçı partinin lideri, cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. sana mı soracağım hangi tarafı tutacağımı!"

alkışşşşşşşşş....

"efendim, bunların biri çıkmış, benim dindar kürt kardeşimi kandırmaya çalışıyor. bir kez daha söylüyorum, benim kürt kardeşim senin oyununa gelmez, ey haddini bilmez!"

alkışşşşş (kimse imralı görüşmelerini, oslo kayıtlarını, akil adamları hatırlatmıyor tabii)

"hani bir tane adam var ya, kaçtı gitti amerika'ya. ey vaiz! madem din adamısın. niye amerika'ya gittin de, mekke'ye gitmedin!"

alkışşşş (kimse de çıkıp demiyor, sen neden çocuklarını mekke'de değil de, amerika'da okuttun diye... bu da ayrı mevzu)

"şimdi konuşacağım ama terbiyem müsaade etmiyor. ığdır'ın girişinde kadınların bir kısmı arkasını dönmüş. bunlara ne denir, biliyorsunuz siz!..."

alkışşşş (sövülen kadınların kendi akrabaları olduğundan habersiz bir kitle)
güncel Önemli Başlıklar