iç güvenlik yasası

 1. 7.
  evvela, kelime oyunu yapıp da küfür etmeye kalkmayalım. zaten cahilsiniz, edebinizi koruyun bari.

  bu tip yasalar planlı çıkar. lakin, güvenlik amaçlı değil; özgürlükleri bitirme amaçlı. ülkede güvenlik zafiyeti varsa, daha da despot olmak için "bakın işte ne oluyor", "bu yasa gerekli", "yoksa ..." gibi savunma yapılır.

  peki bu yasa çıkınca olaylar bitecek mi? elbette öyle süper bir kanun yoktur. zaten suçlar insan kadar vardır. yani ceza hukukunun geliştirenler suç işleyen insanlardır. insanlar özgürlüklerine sahip çıkmalı. özgürlük bir lütuf gibi verilmez. söke söke alınır !

  ülkeyi bilmezsiniz, dünyayı bilmezsiniz, hukuk nedir hiç bilmezsiniz; yandaş olup, boş milliyetçilikle ve at gözlüğünüzle gaza gelip isterük diye ahkam kesersiniz. zaten çekilmek istenen ortam bu! yıllardır ülke, ideoloji, diktatör fark etmeksizin bu yöntemi kullanıyor.

  özgürlük mü güvenlik mi sorularına hep muhatap olacaksın. ikisini de istemek senin hakkın. ama özgürlüğü sen elde edersin. güvenliği zaten kayıtsız ve ayrıcalıksız bir şekilde devlet sağlamak zorunda. seni böyle bir seçeneğe mahkum etmemeli.

  okuyunuz efendiler. felsefe, tarih, sosyoloji, iktisat, hukuk ve bilhassa ceza hukuku hakkında yazılanlara bakınız. dei delitti e delle pene bakın. ben okumam dersen zeitgeist the movie gibi çalışmalara bak.

  1789 tarihinde ne olmuş desek şak diye cevap verirsiniz. ama 5 cümle edemezsiniz. bakın neyin mücadelesi vermişler. hitler dense hemen, daha daha fazla yahudi öldürseymiş deyip vah edersin. avrupa hitler ve onun gibilere neden önlem almaya çalışıyor bilmezsin.

  yahu ne desek boş. gerçekten dinle küçük adam'ı yazan Wilhelm Reich büyük adammış. okumayan varsa okumalı. en azından bazıları, yüzüne ayna tutmuş olur.

  sonradan gelen not: ülkede insanlar, savcı ölüyorsa, bombalar patlıyorsa milli istihbarat teşkilatı akp'nin arka bahçesi olmaktan vazgeçsin de işine baksın. akp'nin arkasını toplamaktan ülkeye sıra gelmiyor. dün dost olunan cemaat ile ortaklık bitince paralel demek kolay. emniyet teşkilatın baştan beri böyle sıkıntılıydı. devlet, kamusal mal ve hizmetleri sağlayamıyorsa kim sağlayacak? herkes silah alsın o zaman. ama devlette çıkıp da görevini yapmayıp yasanın ardına saklanmasın.

  medya trolleri ile zırvalar üretip algı operasyonu yapması kolay. karalamaktansa iş yapılmalı. kumpas kumpas diye hayatları bitirdiler. işte balyoz davası dün(31.03.2015) düştü. boşa hapis yatıldı. insanlara iftira atıldı ve öldü. murat özenalp kimmiş bir bakın. Kuddusi Okkır neyle suçladılar nasıl öldü ortada! 2 satır entry girip laf atmak kolay. burada sen gaza gelip yazarken emin ol başka yerde insanlar bir şeylerin mücadelesini veriyor. okuyorlarmış... o iş okumakla olmuyor. her okuyandan bir şey olmaz. okumak cehaleti alır eşeklik bakidir! ne sizler ne ben bir şey yazsam da boş.

  sizi bu karanlıktan hiçbir ışık çıkaramaz !
  2 -3 ... recruit

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle