bugün

fight club replikleri

film esnasında sık sık pause yapılıp not edilmesi gereken repliklerdir..

-herşeyden önce korkmayı bırakıp,bir gün öleceğini kabul etmek zorundasın

-sadece herşeyini kaybettikten sonra özgür kalabilirsin

-bütün bir nesil benzin pompalıyor...garsonluk yapıyor...yada beyaz yakalı köle olmuş...

-bizler tarihin ortanca çocuklarıyız..bir amacımız yada yerimiz yok..ne büyük savaş yaşadık nede büyük buhranı..bizim en büyük buhranımız...hayatlarımız...

-televizyonla büyürken milyoner film yıldızı yada rock star olacağımızı sandık...amaolmayacağız...bunu yavaş yavaş öğreniyoruz...ve çokça kızgınız...

-ben jack'in intikamıyım!

-ben jack'in mahvedilmiş hayatıyım!

-sizler işiniz değilsiniz...sizler paranız kadar değilsiniz...sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz..kredikartlarınızın limitleri değilsiniz...sizler iç çamaşırı değilsiniz..sizer dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz.

-uzaya fırlatılan maymun kadar hazır...bir uzay maymunu...gelişme için kurban olmaya hazır biri..

-hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

-ben jack in dışlanmışlık hissedeniyim

-elime tüfek alıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum..petrol tankerlerini açıp hiç görmiyeceğim fransız sahillerini kirletmek istiyorum..duman solumak istiyorum..

-babam hiç üniversiteye gitmedi.benim gitmem önemliydi..

-biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz..başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum..

-spor salonlarında ter atıp calvin klein in tanımladığı olanlara acıyorum..bir erkek böylemi görünüyor..

-kendini geliştirmek bir mastürbasyondur..

-mona lisa bile dağılıyor

-salaket parçası

-bu aşk değil biz spor yapıyoruz..

-medeniyetin gittiği bu yönde maddi eşyaların önemini redediyorum..

-prezervatif neslimizin kristal ayakkabısı...onu takıp bir yabancıyla karşılaşıyorsun..bütün gece dans edip sonra atıyorsun..

-popona tüy yapıştırmak seni tavuk yapmaz..

-sabun kahramanların küllerinden yapılmıştır..tıpkı uzaya gönderilen ilk maymun gibi

-babalarımız bizim için tanrı modeliydi..eğer babalarımız bizi terkettiyse tanrı nasıl biri..

-derin uzay araştırmaları hızlanınca herşeyin ismini şirketler koyacak..ibm yıldız gemisi...microsoft galaksisi..starbucks gezegeni..

-enerjik biriydi..herhalde dev fincan kahvesini bitirmişti..

-katalogları elimden düşürmez ne tür bir yemek takımı kişiliğimi yansıtır diye düşünürdüm..

-ümidin kaybolması özgürlük demekti...

-ben bu dünyanın etrafında kalabalık oluşturduğu küçük merkeziyim..

-her gece ölüyor..her gece yeniden doğuyordum..yeniden..

-insan uykusuzluk çekerken aslında hiç uyuyamıyor ve uyanık duramıyor..

-tek porsiyonluk arkadaşlar..kalkışla iniş arasındaki zamanı paylaşıyoruz..

-gülüşünde iğrenc bir çaresizlik var

-daha kötüsü olabilirdi..bir kadının sen uyurken penisini kesebilirdi..

-sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor
güncel Önemli Başlıklar