bugün

kendi kendine kahvaltı hazırlamak

an itibari ile yaptıgım eğlence ötesi dehşet keyif veren durumdur.
öncesinde rutin olarak kahve suyu koyup elimi yüzümü yıkamaya gitmemle başlar .
sonrasında dolapdan beyaz peynir, kaşar ve zeytin çıkartılır .
peynir grubu bir güzel küp küp kesildikden sonra kahvaltı tabagına alınır yanı sıra zeytinler zaten jumbodur.
2 domates 1 salatalık ve 2 tatlı biber de yıkanmak , kesilmek ve tabağa alınmak üzere dolapdan çıkartılır.
sonrasında peynirler,zeytin,domates,salatalık ve biber aynı tabakda harmanlanır üzerine zeytin yağı dökülür, tuz serpilir.
kahve suyu için ocağa koydugum çaydanlıgın altı kısılır ve üst baş giyilerek hemen sokakdaki bakkala ekmek almak için evden çıkılır.
eve gelindiğinde final için kollar sıvanır ve sağan terekden çıkartılıp ocaga koyulur .
sonrasında dolapdan margarin ve tezgah üzerinde şişesinde bulunan ayçiçek yagından sağana konulur ve karıştırılır.
çok az kırmızı biber ve nane de yağ kızana kadar harmanlanır.
bu sırada ocak kısılır 3 yumurta bir çerez tabagına kırılır ve üzerine tuz ekilir.
yağ kızdıgı ıcın beklemeden yumurta dökülür ve pişmesi sağlanır.
az pişmiş sevdiğim için yumurtayı sağana koydukdan sonra hemen altını kapatıyorum hali ile yumurta kızmış yagda az bucuk pişiyor ve üstünde transparanlık meydana geliyor bayılıyorum.
sonrasında kupama kahvemi koyup şekersiz ve gayet keyifli bir şekilde kahvaltımı yapıyorum .
(bkz: okumayın amk)