bugün

üniversitedeki ilk gün

hayatımın en ilginç bir o kadar da maceralı günüydü.

üniversiteye yeni gelmişiz bildiğiniz süzme enayi saflık 100 km öteden belli bunlar yeni allahın çömleri ...

ilk gün arkadaşıyla gittik kitapçı var okulun içinde stant kurmuş adamlar tabii ben ona o günden sonra kitap standı

demiyorum ya neyse biz saf köylüler de kalk sen senede imza at bak hele hangi akla hizmetse attık ama bir yandan da yusuf

yusuf 54 ya da 56 yalan olmasın şimdi o kadar kitap var klasikler felan 500 lira etti set bunlar.

2 arkadaştık öyle o imzasını tcsini verdi bende avin adresini bak ya saflık işte buna ne derseniz kabul

adam bize dedi ki ( tabii ben istanbulu arıyorum soruyorum babama alam mı diye o da atma diyor imza dinleyen kim) baktı

,benim cayma gibi bir şeyim var o yüzden hemen dedi bi daha gelmeyeceğim diye fırsat ayağı yapıyor( tabi gelmez ondan

sonraki haftalar da başkaları gelir anlayacağınız izinli bunlar ) neyse giresuna gideceğim dedi.

iyi biz de tenefüsün azlığı derken hızlı karardan sebep ettik bi halt attık imzaları indirimli kitap alıyoruz 500 az değil ama çok da değil.

kargoyla yarın elinizde olur dedi. ( bu arada o da yarın gidecek aklınızda tutun burası önemli detay)

ben ertesi gün giderim kargoya yok kargo falan beni tahmin edemezsiniz ..

arıyorum tel açılmıyor var ya ( zaten o akşamda arkadaşa anlatıyorumm aldım kitap falan neee nasıl alırsın o adamdan

demesin mi az daha bayılıyordum * ) neyse arıyorum açmıyor var en son açtı adama artık nasıl konuştuysam

dedi adres ver gelip kendi elimle teslim edeceğim dedi ( ula hani yarın gidiyordun dedim içimden) neyse

kitapları aldım meğerse kargoda geliyormuş ama firma flo muymuş ne o işte isim gözükmüyormuş anlayacağınız adamın

günahını aldım ama bir de bağırdım şehrin orta yerinde adama demediğimi bırakmadım.

adam ne desin ben dolandırıcı değilim diyebildi.

kitap parasını da arkadaşla kırışmıştık ama sonradan onun sevgilisi ödedi komple de borcu kapattık

tabii ben gene de ödedim ama kitaplar onda kaldı öyle bir macera..

bu arada aynı hafta içinde edebiyat hocası demesin mi ki kitap almayın buradan diye yediğim kazık da cabasıydı .

aynı kitaplar istanbul'da ( ondan aldığımız 10 lira istanbul'da 4 lira )

yaaa işte böyle bundan sonra standlara yaklaşmıyorum

bir de o kadar ki yeniyim okulda daha çay içmedim o derece bana diyo ki çay bir lira adama bak ya zarf atıyor bana 1 liracık

ne olacak ki diyo aklı sıra meğer çay da 50 kuruşmuş.
güncel Önemli Başlıklar