sözlük yazarlarının itirafları

1. 112067.
    kpssciler için yazdım ben bunu:

gençler, memur olmayı siz istediniz. badem bıyık, memur istiyor düz adam yani vasıfsız. özünde memurluk bunu gerektiriyor garanti maaşla 25 yıl aynı işi yapacağım diyen sizsiniz. haliyle ezberin yoksa siki tuttuk, ben devlet dairesine girince kanunu tüzüğü, genelgeyi unutan memuru sikerim... her sene bir şeyler değişiyor, bunu ben takip edemem sen edeceksin e bunun için ezber gerekiyor, sen sorgulayan falan değil her şeyi ezberleyen olacaksın o kadar.

bak bizim muhasebeci de böyle, mevzu dışı soru sor mala bağlar. pos makinelerinin hesap cüzdanı var mı diyorum bön bön bakıyor.

40 sayfa kafa sikiyorsunuz, zordu şöyleydi böyleydi ne yapalım? ulan biriniz öğretmen, beriki polis, öteki köy işlerinde yazman, biri hemşire, öteki tcdd'de kalem, başka biri de mit görevlisi olacak. amk sınava bak hemşireyle mit görevlisi aynı şekilde ölçülüyor sen laiklik elden gitti, eyvah atatürk ne olacak diyorsun. amını sikeyim turizm otelcilik okuyan adama balzac'tan ingilizce şiir okutup soru soruyorsun şaşırmıyorsun da sana ezber sorulunca mı şaşırıyorsun? memleketin geldiği durum ortada, sistem saçma siz iyice mala bağlamışsınız. memur olacağım diyorsun bir de irdeliyorsun, sorgulama arkadaş senden memur olmaz zaten...
    3 -6 ... kotucenk
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.