bugün

neden müslümanlar gelişemez

görsel tam olarak bu kafa da oldukları için acizliğini inanışıyla örtmeye çalışır.
hiç düşünmez acaba birileri bu kitapları bu inanışı ben tam da böyle düşünüp .
karşılık vermeyeyim körü körüne ölümden sonrasına inanıp hakkımı bu dünyada aramayayım uğradığım zulümlere göz yumayım.
hesabımı öbür tarafta soracak bir allahım bir güç var bileyim diye mi kurguladı.
görmediğin bilmediğin asla bilemeyecek olduğun bir yere bağlandığın her acizliğini her tepkisizliğini her korkaklığını kadere attığın için gelişmiyorsun..
adaleti sağlamak için çaba vermediğin için cennete olan inancını riske atmak istemediğin için.
cehennemden korktuğun için eziliyorsun.
müslümanın fıtratı susmak ezilmek feda etmek hayatını olmayan olmayacak bir yere inandığı için.
milletim vatanım nesillerim diye düşünmesin modern köle olsun. sadece yaşadım test edildim sansın diye müslüman.

ne olsa öleceğiz ne olsa hesabım sorulacak inancı seni bu duruma sokan.
bu yüzden de allah diyen şeytanlar hüküm sürüyor gıkını çıkaramıyorsun.
bu yüzden senin inancını istedikleri gibi yontup kendi çıkarlarına kullanıyorlar.
bu yüzden iç savaşın çatışman bitmiyor.
bu yüzden senin allahlı diye seçtiğin liderler para altın petrol içinde yüzüyor. ama sen hep eksiksin.
sorgulamıyorsun sorgulama yetin islamla etkisizleştirilmiş. bu oyunu sorgulayabilmen için kendi başına kendi çıkarlarına zarar gelmesi gerekir yoksa buna cesaret edecek durumun yok.
başkalarının ölümleri sana örnek olamaz bunlar neden zulüm görüp ölüyor diye sorgulayamazsın.
çünkü baştan beri sadece kendi çıkarlarını düşünüp nesillerini hayatını vatanını feda etmişsin.
ancak kendin bunun zararını gördüğünde anlarsın toplum birlik bir bütün olarak bakmaman için kör edilmiş gözlerin.