bugün

ateistler ölünce bizim mezarlıklara gömülmesin

haklı istektir. zira bir ateistle yan yana yatmak bitişik mezardaki müslüman için oldukça sıkıntı verici bir durumdur.

hatta geçmiş zamandan şöyle bir olay anlatılır:

zamanında ırak taraflarında mutezile alimlerinden bir zat varmış, bu kişi islam tarihinde meşhur olmuş "kuran mahluk mudur" münakaşasında, "kuran mahluktur" diyenlerin tarafındaymış, hatta çok ateşli şekilde savunan çok alim birisiymiş, bu durum ehli sünnet alimlerince sapıklık olarak addedilmektedir, bilahere gel zaman git zaman sonra bu kişi ölmüş, götürmüşler müslüman mezarlığına gömmüşler, gömüldükleri gün o mühitin mübarek zatlarından birinin kalp gözü açılmış, görmüş ki, bu sapık mutezile alimin gömüldüğü mezardaki ruhların hepsi kabirlerinden çıkmışlar sağa sola kaçışıyorlar, ardından mübarek zat birisine sormuş; "ne oldu, kabirlerinizi niye terk ediyorsunuz?"
ruhlardan biri şu cevabı vermiş;" ölen mutezile zat kabre konulduğu zaman cehennem öyle bir gürledi ki korkudan hiç birimiz kabirlerimizde duramadık"

bu kıssa bize kabir komşularımızı seçme konusunda mühim bir ibret teşkil etmelidir.

bunu cübbeli hocadan da duydum, bi yerde okumuştum da kaynak sağlam yani...

ben ateistlerle yan yana yatmak istemiyorum, lütfen biraz anlayış gösterin ateistler.