bugün

birden fazla first lady olmasi durumu

Kuran'ın şu ayetini uygulamış cumhurbaşkanı olması durumunda meydana gelecek durumdur.. Ayet;

--spoiler--
Eğer yetim (kız)lar konusunda adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, bu durumda, (onlarla değil) size helal olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). Bu sapmamanıza daha yakındır. (Nisa Suresi, 3)
--spoiler--

yani kuran ne diyor, eğer adaleti sağlayacağına inanıyorsan 4 e kadar ben sana izin veriyorum.. bunu dediği için de eleştiren birçok aklı evvel kendini modern sanan ama köhne bir zihniyetin savunucusu olan bir çok insan vardır.. kuran, evlenin ondan sonra eşinizi sokakta, parkta hatta ileri giderek laleli'de aldatın demediği için ilkel değil mi? ehehehe 4 taneye kadar serbstmiş abi islamda deyip kikirdeyip kadın haklarından, erkek-kadın eşitliğinden dem vuran modern görünümlü cani insan, sen değil misin ki eşini aldatmayı büyük bir onur sayan, sen olmasaydın eğer genelevler olur muydu? bu mu sizin kadın-erkek eşitliğiniz, evlenip sonra bir de arada sırada geneleve uğramak mı? kadın satışına destek olup sonra da bıdı bıdı etmek mi? utanın bence utanın.. islamın kadına verdiği değeri sizin yazdığınız hiçbir anayasa veremez, sizin anayasalarınız kadın satmayı sosyal eşitlik olarak görüyor, maalesef..