yeni baslayanlar icin ucak seyahati

 1. 1.
  kaç kere otobüs seyehati ettim ne kadar farklı olabilir ki mantığından bir an önce sıyrılarak yapılması gerken aktivite. gerekli olabilecek bilgiler,
  - prosedürler gözünüzü o kadar da korkutmasın. herkes ne yapıyorsa aynısını yapın.
  - bilet isterken kanat üstü olmamasını ve cam kenarı olmasını tercih edin. yükseklik korkunuz bile olsa ilk seyehatte mutlaka dışarıda ne olduğunu merak edip, o bit kadar pencerelerden dışarıyı görmeye çalışacaksınız.
  - kemer bağlama, açma prosedürleri hostesler tarafından çok ciddi bir şekilde tembih edilir. ilk binenler bunları harfi harfine uygularken, alışmış olanlar kafalarına göre takılır. bu durumun ne kadar riskli olduğunu anlamak isteyenler olursa, uçak kazaları istatistiklerine bakabilirler.
  - dördüncü ve en önemli madde uçak tuvaletleri başlığında detaylı anlatılmıştır.
  - inerken yine başlangıçta olduğu gibi kendinizden emin diğerlerini izleyin. eğer dış hatlarda seyehat ediyorsanız freeshop için acele etmeyin. dönüşte rahat rahat gezersiniz. freeshop konusuna değinmişken, evet içerisi ucuzdur ancak bedava değil! her ne kadar satın alma kotanız olsa da, bu kotayı doldurup dönüşte taksi veya servis yerine otostop çekmeye çalışmanız gereksizdir.

  iyi uçuşlar...
  3 ... kahvekremasi
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.