bugün

garanti bankası

önce kafadan 5 bin lira limitli kredi kartı verip, sonrasında da kredi kartı borcunuzu bir ay aksattığınızda "en yakın zamanda kart borcunuzu ödememeniz halinde banka sicil kaydınız bozulacaktır" diye mesaj gönderen bankadır. hayır mesajları saklıyorum, ne tarih var; ne başka bir şey bu yanıltıcı ve kasıtlı mesajlarda. yarın bir hukuki durumla karşılaşacak olursam bankanın beni "tehdit" ettiğini belirterek dava hakkımı saklı tutuyorum.

ne lan bu "en yakın zamanda" saçmalığı.

mafya gibi çalışıyorlar sanırım;

"en yakın zamanda borcunu öde kardeşim, yoksa topuklarına sıkarız."

adam bir tarih falan da yazar o sikko meseja. hani dersin ki "şu ayın şu gününe kadar borcunuzu ödememeniz halinde" falan. yok ama o kadar sikici bir etkisi var ki bankaların "herhangi bir" müşteri üzerinde. sanıyorlar ki herkese söker artistlikleri.

yok gülüm, bir dönüp bakın kendinize. şu anda "ben bu borcu ödemiyorum" desem, en büyük zarara uğrayan bankanız olacak. 3-5 sene sonra da alacaklarınızı sattığınız bir taşeron firma beni arayıp faizle-masrafla 10 bin lirayı bulan borcum ile ilgili "hadi bin lira yatırın da kapatalım bu işi" diyecek.

dolayısı ile bildiğin insanları tahrik ediyorlar bu halleri ile.

bana uzak, allah'a yakın olsunlar.

yapı kredi olur, teb olur, vakıfbank olur... bu saydığım üç bankanın yanında garanti'nin esamesi okunası değildir.