almanya daki türk gençleri

1. 3.
    durup dururken bir restoranda yemek yiyen iki alman'a saldırıp dövebilecek kadar karaktersiz 15 hayvanı da içinde bulunduran kesim. bunlardan biri 17 yaşında bir kız, diğeri de kızın 26 yaşındaki abisi. adam sadece "hiç bir neden yoktu, anlam veremedim" diyor. hayatında kavga bile etmemiş. gözünün önünde kardeşini dövmüşler. "peki ne düşünüyorsun türklerle ilgili? " diyorum; hala dönüp bana "bazıları çok garip, ama bana bir zararları yok" diyor. acaba, diyorum - "biz olsak türk gördüğümüz zaman sinirlenmez miydik? hatta hatta o 15 hayvanı tek tek kıstırıp ölesiye dövmek istemez miydik? " içimden diyorum tabi; Marcus'un beni de bir çeşit hayvan sanmasından korkarak susuyorum.

başka bir alman tarafından, oldukça net olarak, "bir kısmı futbolcu, geri kalanı da uyuşturucu bağımlısı" olarak tanımlanan gençler. ne türk ne de alman olabilen, iki kültür arasında sıkışıp kalmış, "almanya'da türk, türkiye'ye gelince de alman" oluveren, karaktersiz gençler. ne yazık ki, almanların gözündeki türk imajında çok çok etkin bir rolleri var. çoğumuzun kafasındaki kürt profilinden daha beter; artık siz hesaplayın.
    3 -2 ... thor
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.